şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıl olmuş 2015 ekşi sözlükte hala bazı şairler ile ilgili bilgi yok dedirten şair.
  tabi bunda suçu, sözlükçülerde aramak yerine hisarcıların yeniliklere kapalı,tutucu ve yerinde sayan yazın anlayışında aramak gerekir. neyse hisarcıları başka giride eleştiririz(yeni türkçe sözcük türetmeye de karşıdırlar)
  1929 kayseri doğumlu (diğer bilgileri vikipediden bulabilirsiniz) hisarcıların yazın anlayışlarının tanıtımına en çok katkı yapan hisarcı şair.
  yapıtları: sevmek varken, güvercin uçurmak, kuşlar ve insanlar
 • hisarcılar topluluğunun bir şairi. 1929 yılında kayseri'de doğdu. çocukluk hayatı, fırıncılık yapan babasının ölmesi nedeniyle sıkıntılı geçti. kuleli askeri lisesi'nde okuyup askerlik mesleğine adım attı. aşağı yukarı 10 yıl bu mesleği icra ettikten sonra ankara üniversitesi'nde hukuk okumaya başladı. hukuku bitirdikten sonra askerliğe devam edip bir süre sonra görevden ayrıldı. hayatının geri kalan kısmında istimlak müdürlüğü ve basın yayın kurumunda çeşitli görevlerde bulundu. 1995 yılında teşhisi yapılamayan bir hastalıktan dolayı vefat etti.

  üslubunu buluncaya kadar şiirin iç ve dış yapısında yoğun çalışmalar yapmıştır. çocukluk döneminde yaşadığı maddi sıkıntılar ve olgunluk döneminde yaşadığı sağlık problemleri, şiirlerindeki ana temaların karanlık ve ölüm olmasına sebebiyet verdi.

  edit: imla
 • (bkz: çarşılar kapanmadan) adlı okunası şiirin şairi.