şükela:  tümü | bugün
  • çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde ders veren değerli öğretim üyesi.
  • entellektüel reklam yazarı, sinema, müzik ve edebiyat konusunda saatlerce sıkılmadan dinleyebilirsiniz onu.
    kendisini şu an alametifarika'da uygunsuz sohbetlerin içerisinde ya da el hareketi yaparken bulabilirsiniz.

edit: kendisini şu aralar saatchi'deki entellektüel muhabbetlerin içerisinde bulabilirsiniz.
  • kadın ruhundan anlayan reklam yazarı. ali pertek çıkmazı sendromunun kaynağı olduğu bilim çevrelerinde konuşulmaktadır.
  • yıldız teknik üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun olan, şu an çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde ders veren değerli öğretim üyesi. görüntü işleme ve düşük seviye programcılığı konusundaki deneyimi ve bilgisi bayramlarda ziyaret edilmesini gerektirir. yanına gidip hayatın anlamını sorsanız dahi size verecek güzel bir cevabı vardır, eğlenceli ve şakacı olması da cabası...
  • çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölüm başkan yardımcısı, güzide öğretim üyesi.
  • derslerinde verdiği örneklerle yıllar sonra dahi tebessümle anılacak kıymetli hocadır ("harley davidson kullanan karınca" gibi :)). anlattığı derslerin hakkını fazlasıyla verir ve eğer ilgiliyseniz size yardımcı da olur.
  • seslendirdiği reklamlarla dublaja göz kırpan jön sesli reklam yazarı.
  • iyi birine benziyor ama biraz fazla mı kendini beğenmiş ne. algoritmalar ve yapay zeka derslerinden sonra işaret işleme dersini almaya tırstığım hocadır aynı zamanda.
  • çü bilgisayar mühendisliği bölümünün en çalışkan öğretim üyelerinden birisidir.

olumlu yönleri:

1)muhteşem bir ders anlatabilme yeteneği vardır.

2)sürekli bir proje hakkında düşünmek, işiyle ilgili sürekli yeni şeyler öğrenmek hobisidir.

3)araştıran,çalışmayı seven, kendini geliştirmek isteyen öğrencilere projeler vermek onlara birşeyler katmak ister.

4) öğrencinin çalışma şevkini asla kırmaz.bu konuda sözlerine dikkat eder.

5)çalışkan çalışmayan öğrenci ayrımı yapmaz.hepsinin üstüne düşer.

8)yapay zeka dersini diğer üniversitelerdeki standartlarda anlatmaz. prolog , lisp fln gibi dillerden bahsetmez ama çoğu üniversitede yüksek lisansta anlatılan konuları lisansta anlatır.

9)1. sınıfta anlattığı c dersine her yıl yeni konular ekler. tahminen 1. sınıfta c kütüphanelerini daha detaylı anlatsa ,c ile soket programlama ve c'de opengl kullanımından falanda bahsetse türkiyenin en iyi c bilgisine sahip mezunlar çü'den çıkabilir gibi duruyor. tabi ciddi çalışıp evde sürekli kod yazmaya çalışan öğrencilerden bahsediyorum.

bazı olumsuz yönleride vardır normal olaraktan. onlar şunlardır;

1) 1. sınıfta grafik işlemleri gerektiren proje verir. bu proje bu bölüme yeni gelmiş bir öğrenciye fazlasıyla ağır gelir ve bu nedenle öğrencileri %10 u bu bölümün kendine göre olmadığını düşünüp tekrar öss ye hazırlanır , %40'ı bu mesleği yapamayacam ama bi diplomayı alimde sonrasına bakarız der. kalan 3 yılda kendini salar .yani bölümün %50 si daha ilk 15. dk'da oyundan düşer.

2)öğrencileri codeblocks gibi kod yazmayı eğlenceli hale getiren bir derleyici yerine dev c++ ya da turbo c ye yönlendirir.

3) yapay zeka dersinin her bir konusunu örnek matlab yada c koduyla(en azından slaytla) desteklese daha ii olabilir belki.

4)lisans bitirme projesi ya da yüksek lisans tezi için yanına gittiğinizde genelde önerileri ya çok güzel ama yapılması imkansız şeylerdir ya da aslında size iyi şeyler öğretecek olmasına rağmen sonuçta ortaya çıkan proje gerçek hayatta hiçbir işlevselliği olmayacak bir projedir. ama sonuçta alacağınız projeyi siz seçiyorsunuz tabi.

not :şunu söyleyebilirim ki mustafa oraldan ders dinlemek insana çok şey kazandırır çünkü problemlere bakış açısı sıradan değildir.

not : adam çok yakışıklı abi ya kıskanıyorum yani.