• odtü webmail celebritysidir.
  • (bkz: spam bankası)
  • dersinde soru sorulmasından ziyade sorulmamasına kızan, tatlı sert bir rehber hissiyatı uyandıran fizikçi.

sözlerimizi kendisinden bir vecizeyle noktalayalım.
    "türk halkı için kurallar algıladıkları kadardır. mesela trafik ışıkları;
    yeşil: geç. sarı: dikkatli geç. kırmızı: çok dikkatli geç. ama ne olursa olsun geç."
  • ağzına sıçılası masteringphysics ödevleriyle dolu dolu bir dönem yaşatan mucizevi insan.her zaman son günün son dakkasına sıkışan bu ödevlere tahammülümüzün kalmadığını saygıyla belirtir noktayı da koyarım.
  • durmaksızın mailler atan phys 105 ve phys 106 derslerinin kordinatörü kişi. kendisine düzgünce, kibarca soru sorulduğunda aynı güzellikte cevap da verir. bu sene kendisine gelen bi kaç maili toplu olarak paylaştı da uğraşmak gerçekten sabır ister.

benim favorim internetten ödev işini kavrayamamış bir öğrencinin "hocam grmio bu alet yaaww" diyerek attığı mail olmuştu. hakikaten sabırlı insan..
  • feza gursey'in ogrencisi. ciks akimina karsi tavrini dairesel hareket orneklerini "arabayla 0 cizen dangalaklar" uzerinden vererek belli eden fizikci, yuce insan. sinir katsayisi yukselip dudaklari titreyeceginden kendisine hocam curve kac cikicak diye sorulmamalidir.
  • maillerde kullandigi "you will not be able to..." "you are not permitted to..." "x is strictly forbidden" tarzi cumleleriyle kendisini gormeyenlerin gozunde hafiften bir darth vader karizmasi yaratmi$tir.

ancak gercek hayatta kar$iniza cikinca darth vader in sisko olmasi ba$liginda da aciklanan semptomlari ya$amaniza neden olabilir kendisi.
  • sert gorunumlu mizacından cekinerek kapısını çalmaya korkulur once, ama derslerde tavrına alıstıgınızda artık gitsem de ondan daha cok sey ogrensem demeye baslarsınız, sekkerr gibi adamdır..
    ozellikle egitim fakultesi ogrencilerine "kac kere milli egitim mudurlugunun sitesine girdiniz, yanlıs gordugunuz bi seyi sıkayet ettiniz?" sorusunun uzerine cevap gelmeyince yanlıs gordugumuz seylere karsı tepki gostermeye yureklendiren, duyarlılıgımızın artması icin cabalayan kisidir.
    derslerinde verecegi guncel hayat orneklerini bile onceden tasarlar, duyarlıdır, duyarlı olunmasını ister.
  • fizik bölümü sitesinden bilgileri silinmiş, bu adreste "retired" diye belirtilmiş, emekli ama nedense halen öğrencilere mail bombardımanını kesmemiş akademik adam.

kendisi bağımsız çalışmaya mı başladı, odtü emeklilik ayağına onu kovup da öğrencileri kurtarmak mı istedi - yine de kolaycana başaramaz hani - bilinmez de... garip durumlar dönüyor. odası yok, ulaşılamıyor, telefonsuz. ama ilk linkte fax numarası var. esrarengiz.

bir odtü öğrencisi olarak, 2 yıldır kendisiyle alakam olmasa da, yokluğuna hazır olduğumu hissetmiyorum. kimsenin hazır olduğunu hissetmiyorum.

neredesin mustafa özbakan?! sen olmazsan haftalık ödevleri kim 3 defa bildirecek?!!
  • öğrenciler tarafından adı kesinlikle söylenmeyen,kendisinden mustafa özbakan şeklinde bahsedilmeyen insan.sadece özbakan denir hakkında konuşulmak istendiğinde.
hesabın var mı? giriş yap