• türkiye'de en sık rastlanan isim-soyad kombinasyonlarından biri.john smith gibi bir şey.
  • ytü çevre mühendisliği bölümü öğretim görevlisi.
  • cep telefon numarasi tüm okulda ve mezunlarda dolasan,sevilen(!) hoca
  • kızdığı öğrencilere "tespit ederim! disipline veririm!" demesinden ötürü tespit lakabı takılmış ingilizce özürlü matematik hocası
  • sözlük kayıtlarına geçmesi gereken son efsane:

tespit ellerini arkaya kavusturmus,her zamanki gibi sınıfta dört dönmektedir
    -ne de olsa haftasonu veli toplantısı vardır.
    derken sıraya vuraraktan ritm tutmakta olan ögrenciyi gözüne kestiriverir
    ve arada söyle bir inci döktürüverir
    "çal evladım çal çocugum...
    çal aferim...
    haftasonu da ben çalcam,anan oynayacak..."

(bu entrynin anafikri:tespit anlatılmaz yasanır
    tespit sen bizim herseyimizsin...)
  • çevre ve orman bakanlığı müsteşar yardımcısı prof dr.
  • ilgili bir anım:

sınıfta bir arkadaş arkada diğerleriyle muhabbeti iyice abartmıştır. ve tespit bağırır:

-evladım çık dışarı.
    arkadaş naapar needer dışarı çıkmaz bunun üzerine tespit;
    -o zaman tahtaya kalk ! ;der
    ve arkadaş tahtaya kalktığı zaman da onu "çık dışarı evladım " diyerek dışarı itmeye başlar,
    arkadaş da karşılığında
    -reeeverrrs ! diye bağırarak adamı geçer ve sırasına oturur.
    tüm sınıf yerlerdedir.
  • sınavlarında eğer aynı soruyu kağıdın arkasına bir daha yazarsanız cevabınız doğruysa ikisine de tam puan veren efsane. ben biraz abartmışım durumu , cevaplarımın toplamı 110 olunca hoca çakmıştı mevzuyu, kızmaya çalıştı kendi meşrebince... bir de kolonyaya karşı aşırı bir alerjisi var, dersin başlamasına iki dakka kala 2 şişe kolonyayı sınıfın heryerine boşalttık , adam kıpkırmızı oldu, bayılıyodu, suratına kolonya sıkmakla tehtid edince arkadaşımla bana sözlüden verdiği 0 puanın yanına 10 sayısını eklemek zorunda kaldı. al sana helalinden bir 100...
  • bademin uzun sacli solisti. diger solist icin (bkz: baris bahceci)
hesabın var mı? giriş yap