şükela:  tümü | bugün
  • 80 faciası sonrası asılan bir solcuya karşılık olarak hayatına son verilen sağcı genç.

tutuklandıktan sonra işkence ile ifade verdiğini söylemesine rağmen o karanlık dönemde idama mahkum edilen, ailesinin ziyarete gelmesi sonrası idam edildiği gardiyanlar tarafından söylenmiştir.
  • nişanlısına ne olduğunu, başbakanın söylediklerini duyup duymadığını, ağlayıp ağlamadığını ve mutlu bir yuvası olup olmadığını merak ettiğim kişidir.
  • hükümetin borazanı haline getirilen trt'de yayınlanan program ve belgesellerde "ülkücülük suçu"ndan asıldığı söylenen ancak bizzat balgat katliamı'na iştirak etmiş olan devrim karşıtıdır. kendisini kullanan burjuvazinin devleti onu asmayacak sanmıştır ancak burjuvazi kendisini ve daha pek çok insanı bir mendil gibi kullanıp atmıştır. bu bağlamda bizzat kendisi, devletin gerçekte kime ait olduğu ve kimin için var olduğu sorularının etten kemikten ya da topraktan oluşan cevabıdır.
  • ..mektuplari okundu, referandum oldu, 7 ekimde bi kimse adini anmadi.
  • ne kadar yavşak insanlar olduğumuzu gösteren bir başka kişidir. hemen suçlu ilan eder sol cenah.. denizleri hemen suçlu ilan eden sağ cenah gibi.. yavşağız yavşak. gelip evladını alnından vurmuş bile olabilir suçu suçsuzluğu başka bir konudur. bir insan böyle bir ölümü haketmez.. bir insanın suçunu ailesine çektirmek orospu evlatlığının en önde giden versiyonudur. ve buna el avuç ovuşturup bu sefer sussam da olur diyen insan bit yavrusu kadar şerefli değildir. ben iyimserliğimden yavşak dedim. denizleri asan mahkemelere güvenen sağcıya, mustafayı asan mahkemeye güvenen solcuya sorulacak hesap vardır.

ben o mahkemeye güveniyorum.

iş bu entry ölümüyle kitleleri yaralayan, her eli taşın altındakine ithaf olunur.
  • yargılaması 12 eylül 1980 öncesi yapılmış, akabinde genel seçimlerle başa gelmiş olan türkiye büyük millet meclisi tarafından idamı onaylanmış, şimdilerde ise siyasi amaçlara alet edilmiş kişilik.

balgat katliamı'nın failidir.
  • balgat katliamında kullanılan silahların başka bir örgüt evinde bulunduğuna dair bir son dakika bilgisine rağmen, bir o taraftan bir diğer taraftan taktiğine kurban gittiği iddia edilir.