şükela:  tümü | bugün
 • tff 2. lig'den bank asya 1. lig'e yükselen tki tavşanlı linyitspor'un trabzonlu teknik direktörü.

  trabzon'da 12 aralık 1958'de doğmuş alan akçay, trabzonspor'da başladığı antrenörlük kariyerini çeşitli takımlarda sürdürerek en son tki tavşanlı linyitspor'un başında devam ettirmiştir. 2009-2010 sezonuna istediği gibi bir giriş yapamayan ve grubunda son sıralarda yer alan kütahya ekibinin başına geçtikten sonra takımı hızlı bir yükseliş trendi içerisine sokmuş ve önce klasman grubunu lider bitirmesini sağlayıp sonra da play-off maçları sonrasında güçlü takımları yenerek bank asya 1.lig'de oynamaya hak kazandırmıştır.

  ekibinin play-off maçlarında mağlup ettiği takımlardan biri de, içerisinden yetiştiği trabzonspor'un şu anki pilot takımı olan trabzon karadenizspor'dur.
 • linyitspor taraftarının filozof mustafa lakabını taktığı teknik adam.
 • ajax'ta antreörlük eğitimi almıştır.yabana atılacak bir teknik adam değildir gayet bilgili ve akıllı bir adamdır.ajax ve hollanda futbolu üzerine bir kitap da yazmıştır.taraftarlar arasında filozof mustafa , mourinho mustafa diye anılır.
 • "altyapılarımızla çok sağlıklı, marjinal ve ihtilal düzeyinde eylemler yaparak her şeyi yeniden başlatabiliriz. tanrı’nın bize genetik kodlamayla vermiş olduğu yetenekleri; duygusal zeka, inisiyatif alma kabiliyeti ve analitik düşünceyle birleştirebilirsek o zaman türk futbolu olarak zirveden inmeyiz. ben buna inanıyorum, potansiyelimize güveniyorum ve her zaman cebimin bir köşesinde bu düşünceyi taşıyorum." demiş. tavşanlı linyitspor'da şu ana kadar başardıkları, iyi bir futbol zekasına sahip olduğunu ispatlıyor zaten. umarım başarılı olur mustafa hoca.

  ayrıca, flying dutchman'da tavşanlı linyitspor ile ilgili güzel de bir yazı var:

  http://vliegendenederlander.blogspot.com/…ikti.html
 • maç sonu konuşmasını çok beğendiğim farklı teknik adam. sakallı oluşunu şu şekilde açıklıyor: ''bu ülkede dış görünüşe gereğinden fazla önem veriliyor buna bir tepki olarak anarşist bir görüntüm var'' diyerek tebbessüm etmemizi de sağlamıştır. türk futbolunun böyle adamlara da ihtiyacı vardır. umarım adından daha fazla söz ettirir.
 • 17 nisan 2011 tavşanlı linyitspor orduspor maçı sonrası verdiği demeçte;

  "ele gelmiyorsa sevdiğimiz elimizdekini sevmeliyiz" dedi, 3 puan arzularken 1 puanla yetinmek durumunda kaldıkları için.
  tanrı bize bir gömlek biçti falan diye devam etti.

  (bkz: bir acayip adam)
 • sakallarını kesmiş, konuşma tarzıyla oldukça uyuşuyordu halbuki imajı. hala aynı tarzda konuşmalar yapıyor fakat aynı etkiyi bırakmıyor bende. demek ki sakalı olsa boş boş konuşsa öyle aval aval dinleyecekmişim adamı, neden taktıysam sakallara bu kadar.

  (bkz: sakalımız yok ki lafımız dinlensin)
 • 1461 trabzonspor'a geçmiştir, 2.lig'e. tavşanlı linyitspor'un yaptığı teklifin yarısından az paraya gitmiştir, trabzonlu olduğu için ailesine yakın olma sebebi ile.
 • şenol güneş'in altyapı için ilk hamlesi. 1461 trabzon ile bir barcelona b akımı yaratamayacaktır belki ama trabzonspor kadrosuna çok oyuncu gönderecektir.
 • gittiği her takımda farkını hissettirmektedir..

  2. ligin orta sıralarından aldığı tavşanlı linyitspor'u 1,5 yıl içinde süper lig'in kapısına kadar getirmişti.. şimdi ise başında bulunduğu 1461 trabzon takımı ile aynı yolda devam ediyor.. 2. lig'den devraldığı takımla şu anda, liderin 1 puan gerisinde 2. sırada ve fikstür avantajına sahip.

  başarılarının katlanarak devamını diliyoruz..