şükela:  tümü | bugün
  • tonyalı bir sanatçı diyelim de açalım sözü. hayret ediyorum kendime önce sonra karadenizli sözlükçülere. karadeniz heralde çok küçük bir grup hariç diğerleri için trabzonspor, hamsi, fındık ve çay dışına çıkamıyor. bu adam öncelikle horonu en iyi en otantik haliyle icra eden adamlardan biri. kemençe çalar... evet tonyanın yaylalarında başladı kemençeye doymadı geldi itü konservatuarda okudu. albüm çıkardı henüz 2 adet. ne yapıyor albümlerinde ? iyi bir altyapı efendim.. batı müziği enstrümanlarını geleneksel sazlarla birleştirip cılkını çıkarmadan güzel işler yapıyor.

    karadeniz müziği yapıyor kendisi. ilk albümü hozan... sis dağı dersek içinizden dinleyen olmuştur belki.. http://www.youtube.com/watch?v=jwtca3f244a şimdilerde de bir klibi dönüyor şırıp diye. http://www.youtube.com/watch?v=egdifjhna0s mehmet gündoğdu derlemesini yapmış.. giresun türküsü.. neden ilgi görmemiş diye düşünüyorum piyasa koşulları reklam için ihtiyaçlar falan evet doğrudur.. kusura bakmayın ama sövmediğini farkediyorum hemen. apolas lermi kardeşte sövene kadar hiç kimsenin tanımadığı bir arkadaştı. ne zaman sövdü, sevdiniz. direniş falan güzeldir evet. artık piyasa olmanın da bir şartı anladığım kadarıyla.

    öperim gözlerinizden...
  • volkan konak ile bir düeti bulunmaktadır. müzikal anlamda başarılı bulduğumu belirtmem gerek. sıradan bir karadeniz müziği değil ortaya koyduğu.

    https://www.youtube.com/watch?v=o6qtrt0vijy