şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ismini ve gururunu bir ilkokul binası için satan,bitirdikten sonra bir daha önünden geçmeyeceğime dair yeminler ettiğim eski okulum..
 • kadıköy merdivenköy mahallesinde barbaros sokakın ve dik bir yamacın ucunda duran devlet okuludur
 • bir şeytan görsün yüzünüdür.. içinde kimlerin neler karıştırdığı belli değildir..
 • 18 mayıs 2006 günü ilk festivalini gerçekleştirecek okul. onca zaman çilesini çektikten sonra, sefasını sürememek ne acı.
 • zamanında ismi osmangazi anadolu lisesiyken ismine kanarak girdiğim okul.
  benim girdiğim yıl okulların puanı yazmıyordu (ya da ben bulamamıştım) ve isimlere göre tercih yapmıştım. bu okul bana çok heybetli gelmişti. ama kazın ayağı öyle değilmiş. binasının yokluğunda ataşehir lisesi ile kardeş kardeş eğitim görüyormuş. ben sadece 1 gün ataşehir lisesini gördüm. ardından gene deprem oldu(1999) ve okullar 3 hafta tatil oldu. sonra taşındık ve depremde binası zarar gören erenköy güzel sanatlar lisesiyle ataşehirin hemen girişinde türkiyenin her yerine aynı mimari eser olarak dikilmiş bir okulun kopyasına yerleştirilidik. tabi en son, okulumuza ismini veren, vergiden yırtmak için sözde okul yapan ortakların açılış töreniyle bu apartmana (msal) geldik ki ne görelim. bahçemsi alanın zemininde e-5 ten kazınan asfalt artıkları döşenmiş, çimen zaten yok. evet sevgili okuyucular, biz böyle bir okuldan mezun olduk.
  ayrıca efsane matematikçi mehmet geyik ve unutulmaz sözü: hey amigo. bu okuldan tek iyi anım da budur.
 • efendim bu okul 1996 senesinde,kendi binası olmadığı için ataşehir ilköğretim binasında bir rivayete göre zengin ailelerin devlet büyüklerine rica ve yardımlarıyla osmangazi anadolu lisesi olarak eğtim hayatına girmiştir.1998 yılında ataşehir lisesiyle bina paylaşamına devam etmiş daha sonra da erenköy güzel sanatlar anadolu lisesi ile 3 sene daha ataşehir de konaklamıştır.(en güzel senelerini bu okulla geçirdiğini tahmin etmek hiç zor olmasa gerek şöyle ki tenefüslerde canlı müzik dinlemek ve sınavlarda klasik müzik orkestrası eşliğinde soru çözmek bence gayet mükemmeldi.)kendi binasına bu güzel senelerden sonra mustafa saffet adlı hayırsever kişi tarafından kavuştuğu içün,ismi de bu doğrultuda değişim göstermiştir.bu hayırsever kişiye okulumuza memenetsiz adını ve bir apartman verdiği için hiçbir zaman duacı olamasak da,bir sevap işlediği kabul edilmiş ve saygı duyulmuştur.özetle içgüveysi damat kıvamında olan okulumuz,2002 senesinden beri kendi binasıyla ve son 4 senedir gösterdiği gelişimle bir baltaya sap olma yolunda baya bi yol kat etmiş ve nerden nereye dedirtmiştir...
 • 3. gençlik festivalini 9 haziran 2009 tarihinde yapacak olan okul.

  *malt
  *direc-t
  *80 feet
  * çok 'sürpriz' grup/sanatçı
  * canlı dj performansları
  * billboard sponsorluğunda "karaokestar"
  * billboard sponsorluğunda "wii-sports"
  * ps3 ödüllü "pes 2009 turnuvası "

  ve daha bir çok aktivite sizleri bekliyor-muş.

  http://www.facebook.com/…hp?eid=103271071437&ref=ts
 • mehmet sait güven gibi şahane bir hocayı kaybetmek üzere olan okul, bir nevi hüzün yuvası.
 • ebruh çetinsaya gibi mükemmel bir hocası da yök'sel sebepler nedeniyle yuvasından ayrılmış,artık benim için de bir anlamı kalmamış eski okulum.