• klip gitti musti..

yeni klibine sağlık bakanlığı laf etmiş, söz söylemiş, şikayet etmiş. ne diyelim, artık gülesim geliyo sinirden..
  • türk müzik tarihinin açık ara her noktasıyla en efsane albümüne imza atmış isimdir(bkz: gölgede aynı +-×÷) ilk albümü suç bende de efsanedir.çıtayı baştan çok yükseğe koymuştur.kendi tarzında chill müzik yapması,söz müzik ve düzenlemeyi kendisi yapması (gelişim müzik orkestrasında onno tuncların yanında aranjör kimliği oluşmuştur),başkalarına yaptıkları albümler ve verdikleri besteler de aynı biçimde inanılmazdır.(bkz: sibel alaş)-(bkz: adam) albümü,yonca evcimik bandıra bandıra ... velhasıl kelam 90'lar mustisi nahiftir,derindir,elittir,duyguludur,chilldir,huzurludur,kalitedir,başarıdır ve tüm bunlara rağmen hak ettiği değer gördüğü değerden kat be kat daha fazladır yani underrateddır.
    geceyi gölgede aynı albümünden bir parça dinleyerek kapatacağım,hangisi olacağına karar veremedim daha.
  • (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=taev-hxv-m4)

ahahah! "ladies and gentlemen, mustafa sandal has left the building..."
  • tarzı çok başka bir adam. tarkandan bile daha fazla star kumaşı var. lakin hayat herkese aynı rolü biçmiyor. aya benzer yüreği, var olsun.

edit : tarkan'ın mustafa sandaldan daha iyi bir sanatçı olduğunu değil daha popüler olduğunu vurgulamak için örnek verdim. üstelik tarzları da çok benziyor. mustafa sandal türk popunun vitrin isimlerinden biridir. şimdiki yeni yetme popçularla aynı cümlede anılması dahi saçmalıktır.
  • reset single-ında yerinde dayanmayan şarkıcı
  • ya neden bu adamın dans edişini görünce mutlu oluyorum ben. allah allah çok ilginç bir durum bu.
  • uzun bir aradan sonra "reset" şarkısı ile gündemde olan sanatçımız..evlendikten ve bir de çocuk yaptıktan sonra kendi kariyerini bitirmişti.karısının kendi memleketindeki kariyeri zaten biliniyor. aradan geçen 5-6 yıl var ve sandal ön plana çıkmayıp geride kaldı, aile babası oldu. türk pop müziği böylece bir sanatçısından mahrum kaldı ki malum eseri yandan çarklı rapçi eypio ile beraber yapana kadar..sözlerinde eski karısına ithaflarda bulunması gayet normal; sadece bir boşanma olmayıp yüklü miktarda kayıp ile sandal boşandı. nerden dönersek kâr deyip musti'nin de bu açığı yapacağı klipler ve yazacağı şarkılar ile kapatacağını düşünüyorum. daha dün s. saran ile ilgili haberi izledim. bizim ülkemizin zengini de varoş, yokluk badiresi; hemen askıntılık başlamış galiba. ateş olmayan yerden muhabir piçler haber çıkarmaz. sanki başka kadın kalmadı etiler' de tarabya' da..avşar kızını da götürünce egolar şişer tabi. yazık be, insan adamın sanatçılığına saygı gösterir..şarkıları ile o kadar güzel dans ediyor ki adam ya..az önce "unuturum anla" klibini izledim. ben evlilik ile heba ettiği yıllarının acısını çıkarıp eski günlerine yine kendi tarz ve stil danslarıyla devam edeceğini düşünüyorum. ay' a benzer yüreğin musti...
  • ilk 2 albümündeki bu kız beni görmeli, beni ağlatma, bize gidelim, araba, jest oldu, gidenlerden, kalmadı, iki tas çorba, gölgede aynı şarkılarına geride kalan 22 yıldan bi kaç şarkı serpiştirerek best of çıkartabilecek kişi. keşke gölgede aynı seviyesini hep koruyabilseydi.
  • “jest oldu” şarkısının nakaratının sözlerini pek de iyi yazamamış kişi. şarkı çok güzel, hatırladıkça tebessüm ettiriyor, ancak “kız seni alan yaşadı” cümlesinden sonraki “dertlerini de boşadı” cümlesi biraz eğreti duruyor ve türkçe’de “dert boşamak” diye bir söz öbeği de olmadığından anlamsız kalıyor sanki.

edit: guganole uyardı, sözler hakkı yalçın’a aitmiş.
  • hakan peker kıvamında bir düşüş yaşıyor. efendi insandır o ayrı. popçunun efendisi de ayrı tartışılır. eleştiriler bir yana, benim için çocukluk efsanesiydi ve hep öyle kalacak.
hesabın var mı? giriş yap