37 entry daha
  • çocukluğumdan beri dinlediğim en iyi pop
    ama
    rte yalakalından sonra çocukluk anılarımı sildim
    aferim mustafa aferim
  • bence paralel devlet.
  • suç bende ve gölgede aynı albümlerini seven kitlenin o dönemlerde ilkokul çağında ya da ergenlik çağında olması. öyle ki mustafa sandal'dan konu açılınca youtubedan baktım eski şarkılarına suç bende ve gölgede aynıdan 7-8 şarkı dinledim hepsi hala ezberimde. üstelik ilkokul dönemim aklıma geldi dinlerken, bu kız bana kazak örmelinin klibi filan canlandı gözümde o derece...

demek ki ne olmuş, adam doğru kitleye oynamış. bugün bi çoğumuz mustafa sandal dinlemesek de yandaşlığı yüzünden kendisine sayıp sövsek ve duruşunu küçümsesek de adamı ünlü yapmışız, hem eski şarkılarının kalitesi hem de bizde yarattığı nostalji hissi kaldıkça mustafa sandal da ünlü olarak kalacaktır. sanmıyorum ki kendisi 95 sonrası doğumlular için bir anlam taşıyor olsun. bundan 20 yıl sonra bence artık hadise'nin ünlü olmasının sebebini konuşuyor olacağız. ben peşinen söyleyeyim, çocuklara oynuyor.
  • ilk çıkışı sırasında o kız beni görmeli bana kazak örmeli diye bir parçası vardı, dün gibi, yaşlanmışız demek ki
  • (bkz: liseliler bilmez)

hayat ne kadar acımasız. sen 90'larda şu anki piyasanın yanına bile yaklaşamayacağı kalitede albümler yap, dönemin birçok yorumcusuna başarılı şarkılar vermiş ol; yıllar sonra ergenler gelsin seninle taşak geçsin. (bkz: adaletin bu mu dünya)
  • canlı performansı söylenenlere göre gayet kötü olan vokalin mükemmel bir stüdyo albümü..aranjörü..prodüktörü ve o albüme ait yapılmış güzel bestelerinin ekmeğini yemiş olmasıdır..

yanlış hatırlamıyorsam manken sevgilisi ile beraber olduğu dönemlerde tarkan ile kıyaslanması ile ilgili bir soruya kızcağız,tabi ki mustafa derim fransa da gittiğimiz tüm cafelerde mustafa sandal çalıyor tarkan değil diye cevap vermişti

kendisini..uslubunu ve beyefendiliğini severim o ayrı..
  • caliskan bir adam olmasidir.
    evet yaptigi sey duydugum en sığ muzik olabilir, ama bu baska bir sey. ilk iki albumunden kazandigi tum parayi studyo kurmak icin harcamasi ve surekli calismasiyla basarili olmustur.
    siz de manavsaniz mesela, mustafa sandal kadar isinize yatirim yapar ve onun kadar calisirsaniz en iyi manavlar arasina girebilirsiniz.
  • "detay" adlı şarkısı varoluşmuşlukçuluğun en güzel şarkısı olmasıdır
192 entry daha
hesabın var mı? giriş yap