şükela:  tümü | bugün
 • odtü fizikte öğretim görevlisidir.yaz kış üstüne yapışan beyaz tişörtle dolaşır.spor salonunundaki duşlarda perdeyi kapamadan yıkanırken çatlak sesiyle şarkılar söyler.ağlayan kız öğrencileri teselli eder.
 • odtüde fizik bölümü öğretim görevlisidir. çok soğuk havalarda beyaz tişörtünün üstüne yırtık pırtık bir kot mont giyer. havaya aldırış etmeksizin her akşam kısa bir şortla bir kaç saat koşu yapar. ders anlatırken kendini kaybedebilir, bu yüzden genelde konuyu çok dağıtır.
  -benzer bir formülü elektrikte de görebiliriz arkadaşlar, şöyleydi, bir dakika nasıldı yaa ... yok bu burada değildi... çocuklar bu formülü bilen var mı... yok bunun karesi olmayacaktı... (ders biter)...
 • fizikteki konular arasında analoji bulması sayesinde pek çok konuyu rahatlıkla öğrencinin kafasına sokar. problem çözme ve mühendislik nüansı kazandırmada muhteşem bir adamdır. ders anlatma hususunda rakibi yoktur.
 • itü makine fakültesinde profesör. aachen teknik üniversitesi'nde* doktorasını tamamladıktan sonra itü makine fakültesine gelmiştir. onu özel yapan fakültesinde mukavemet kürsüsünü kurmuş olmasıdır. ondan önce makinecilere mukavemet dersini inşaatçılar verirmiş. bu bağlamda fakülteyi işgalden kurtarmış bağımsızlığını vermiş denebilir.
 • kış günü bütün öğrenciler sınıfta paltolarıyla titrerken kendisi esofman altı ve beyaz tisörtle (kollu atlete daha çok benziyor bence) rahatça ders anlatabilir.bizlerin merak edip sorması üzerine 30 senedir aynı şekilde giyindiğini hatta evlenirken bile bu kılığından vazgeçmediğini söylemişti.bunların yanında tekdüze bir ingilizceyle anlattığı dersler çoğu zaman sıkıcı olsa da,hocalığına kimse bir laf edemez.eğer kendisiyle anlaşabilir ve türkçe anlatmaya ikna edebilirseniz dersleri çok daha anlaşılır ve zevkli hale gelecektir.
 • tum bir yil 2 renk esofman alti(siyah ve gri), 3 renk(siyah beyaz ve gri) t-shirtu ile yasamini idame ettirebilen bilim adami.

  7x24 kampuste kosarken gorulebilir. zira bir yilbasi gecesi-ayni zamanda kurban bayramina rastlar-, herkesler evindeyken ve lapa lapa kar yagarken, mm dolaylarinda taytiyla kosarken gorulmustur.

  dogaya, fizige ve feynman a hayrandir. ayrica eksisozlugu de takip eder. bilimum teknolojik gelismeyle yakindan ilgilenir ya da oyle gorunur.

  hayvanlari cok sever, muhtemelen insanlardan cok. fizigin bahcesinde kedi ve tilki beslemisligi vardir.

  dersine ilk kez giriyorsaniz agziniz acik dinleyeceginiz bir ingilizceyle konusur. okuldaki pek cok ingilizce hocasindan cok daha akici ve cok daha iyi kelimelerle ingilizce konusur. "it's very very..." diye baslayan cumleleri beynimize kazinmistir.
 • çocuğu olmadığını ve nasıl çocuk yapıldığını bilmediğini iddia eden, odtü'de ders veren fizik profesörü. güzel ingilizcesi ve ilginç anektodlarıyla kendini ve dersini dinletir, fiziği sevdirir.
 • mükemmel bir insan, kaprissiz bir hocadır. dersine giren insan dinlemek için girmiştir, çünkü kendisi öğrencilerin birbirleri yerine imza atmalarını problem etmemektedir. tanıdığı öğrenciler genel olarak spor salonunda gördüğü, sohbet ettiği öğrencileridir.
 • geçenlerde yemekhanede gördüğüm hocadır. artan yemekleri alıp, kedilere götürmek için beklemekteydi. bu sebeple kendisi gözümde ulvi bir insandır. saygılar hocam.
 • tatlı bilgili bir insandır, acayip ilginç bir ders akışı vardır bu adamın derslerinde. örneğin, radyal ivmeden vb. konulardan bahsedilen bir derste uyuya kalırsınız ve uyandığınızda mustafa hoca kopmuş bir şekilde galaksinin merkezinde ki karadelikten andromeda ile samanyolunun çarpışmasından heyecanla bahsediyordur, bunu gördüğünüzde aptal olursunuz, "odtü böyle bişi galiba" dersiniz kendi kendinize.

  tüm bu özelliklerinin dışında acayip sıcakkanlı, dersini anlatmasını bilen, şefkatli ve yetenekli bir fizikçidir kendisi. dersine girdiğim her andan zevk aldım.