şükela:  tümü | bugün
 • arabesk müziğin önemli bestecilerinden aynı zamanda keman üstadı. ağla gözlerim ağla, esrarlı gözler, hayat arkadaşı, nasıl isyan etmem, ölüyorum kederimden ve seni yakacaklar'ın bestelerini yaptı.
 • türkiyede alaturka kemanda bir stildir ve ilerleyen yaşına rağmen bir bilgisayar duayyenidir.delirmiş derececede hassas kulaklara ve her işi anında sonuçlandıran bir pratik zekaya sahiptir.kendisi gibi yetenekli müzisyen yeğeni için:
  (bkz: serkan geçin)
 • arabesk müziğe bateri denilen çalgıyı sokan ve bunu özellikle müslüm gürses'in esrarlı gözler albümünde ve şarkıdaki ritmlerle bol bol hissettiğimiz bestekar. toplam 300 civarı bestesi olduğu söylenmektedir. en çok çalıştığı sanatçılar ferdi tayfur müslüm gürses ve hüseyin altın'dır.en güzel eserleri;

  müslüm gürses:esrarlı gözler
  ferdi tayfur:günaha girme
  ibrahim tatlıses:dert sayanım
 • türkiyenin en önemli keman virtiözlerinden ve en büyük bestecilerinden biridir. aşağıdaki videoda canlı kanlı görülebilir.
  http://www.facebook.com/…p?v=152721615101&ref=share
 • hit olmuş bir çok şarkısının mısır menşeli olduğu rivayet edilmekte olan sanatçı büyüğümüz.
  tanrı istemezse
  bilmece
  sorsana
  sabah
  acılar
 • mahallede elinde market poşetiyle gezinir, bestekârı olduğu şarkıları söyleyen bitirimler yanından geçer, kim olduğunu bile bilmez. ganyana parayı gömdük, akşama allah kerim, der gibi hülyâlı bakar yürür.

  yıllar önce, bir çocuğu okula gitmesi için teşvik etmek istemiştim. adı mustafa'ydı, soyadını sordum "sayan" dedi. senin adında ünlü bir keman üstadı var, dedim. o benim dedem, ben de keman çalıyorum, diye yanıt verdi. içimden "s.ktir et okulu, kemanına çalış" dedim, dışımdan dedene selamlar, elleri dert görmesin dedim. ne de olsa tanrı istemezse yaprak düşmezmiş...