şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zihniyetini özetleyen bir entrisi:

  --- spoiler ---

  '' alanya'nın kestel beldesi'nde tatil yapan minna eeva kaarina lehtovirta, geçen çarşamba gecesi diskoda tanıştığı 36 yaşındaki murat k. ile birlikte eğlence mekanından ayrıldı. lehtovirta, iddiaya göre birlikte sahile gittiği murat k.'nin tecavüzüne uğradı. murat k. olaydan sonra kaçarken, lehtovirta jandarmaya şikayetçi oldu. ''

  adamla diskoda tanışıyorsun, birlikte ayrılıyorsun, sonra sahile gidiyorsun aynı adamla ve tecavüze uğradığın için şikayetçi oluyorsun. pardon ama adam sana şiir mi okuyacaktı o saatte o mekanda o kafada.

  --- spoiler ---

  bu kafadaki insanlar her yerde olduktan sonra türkiye adam olur mu lütfen söyler misiniz?
 • (bkz: #30685397)

  hiç kusura bakmayın ama (bkz: adam haklı beyler)
 • örümcek ağı sahibi spaydırmen. şaka gibi olan entrysini editleyerek kıvıran kendisi değil de ona haklı diyebilen şakşakçı zihniyet aslen.
 • bir entry'sinde(bkz: amerikada borc takip ayrilmak) amerika birleşik devletlerine binlerce dolar borç takmış olan arkadaşını yapmış bir cahillik diye savunurken başka bir entry'sinde (#67762424) sıfırı 6600 olan motoru 7000'e satan dolandırıcıya giydiriyor.

  olayları değerlendirirken içindeki kişileri tanıyıp tanımamasına göre değişen bir yorumlama mekanizmasıyla çalışıyor beyni sanırım. bu "bizden olana birşey olmasın bizden olmayana sokabildiğimizi sokalım zihniyeti" çok tanıdık geliyor değil mi? evet bildiniz.
 • hesabı silip kaçmış yazar. neden kaçtığını şuradan okuyabilirsiniz: (bkz: #67772654)
 • entry'lerini silip kaçmıştır.

  edit: yazardan açıklama geldi. sözlük yönetimi tarafından hesabı dondurulduğu için "kayıp" olarak gözüküyormuş.
 • ne dediğini bilen, görmüş geçirmiş, gayet aklı başında bir yazar. gizleyecek bir şeyi yok ki gerçek adı soyadıyla hesap açmış. görüldüğü üzere bir yere kaçtığı falan da yok kimseyi dolandırdığı da. iki okul okudu diye kendini çok rafine bir insan zanneden, hollywood filmleri dışında görmediği ve hakkında doğru düzgün bir şey bilmediği bir ülkeye yalakalık yaparak ahlâk bekçisi olmaya soyunan kişiliksiz zevatı göt etmesiyle büyük sempatimi kazanmıştır.

  siz varoş mahallesindeki evinizden sülalenizi satsanız gidemeyeceğiniz, ancak arkasından miyavlayacağınız ve zaten yalnızca ve yalnızca gitmediğiniz ve gitme şansınız olmadığı için bir bok sandığınız ülkelere yalakalık yaparken bu adam o ülkede o ülkenin insanlarıyla aynı koşullarda yaşıyor, sizin ulaşamayacağınız şeylere ulaşmış ve ne olduğunu görebildiği için elinin tersiyle itiyor. bu yüzden bazılarında bir kuyruk acısı var sanırım. ama tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış derler unutmayın. yalnızca kendinizi rezil ediyorsunuz böyle insanlara linç girişiminde bulunarak. yapacağınız şey özelden yazıp abi yardımcı olur musun diye sormak, siz ulaşamadığınız ete mundar diyip kendinizi rezil ediyorsunuz. dolandırıcılar götürsün sizi...
 • feyk hesabından kendini savunan şimdilerin leylası, dünün hırsız dolandırıcısı.