şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde hem böyle tevazu sahibi, aldığı her hastaya evine gelen misafirmiş gibi kibar ve güleryüzlü karşılayan hem de devlet hastanesinde çalışan eşine az rastlanır bir türden kalp damar cerrahı. sağlık çalışanıyım ve varis şikayetim için internet üzerinden doktor araştırması yaptım. ismini görüp aldığım randevu ve kafamda hazırladığım 25-30 adet varisle ilgili sorularımla beraber bulunduğu beykoz devlet hastanesine gittim. benden önce aldığı hastalardan bazılarını kapıya kadar bile eşlik ettiğini gördüm. sağlık çalışanı olunca insan altında hep bi şey arıyor, yok bi doktor böyle olamaz, hasta kesin tanıdığıdır filan dedim ama kaç hastaya aynı ilgili ve özenli tavır. sıra bana geldiğinde muayene etti, benim hazırladığım her sorunun cevabını ben daha sormadan kendiliğinden tane tane açıkladı. sadece ilaç değil ne yiyip yemeyeceğine, hayatında yapman gereken değişikliğe, nelere dikkat etmen gerektiği gibi hastalıkla ilgili söylenmesi gereken her şeye sabırla, güler yüzle değindi ve hatta bir kağıda not bile alıp verdi. o günkü gaziosmanpaşadan beykoza uzanan yolculuk çilemden sonra iyi ki gitmişim dedirtti. özel hastanede doktorun fahiş muayene ücreti alarak ancak gösterebildiği dakika hesabı güleryüzünü, bu adam hiçbir şey beklemeden gösteriyor. şimdi buraya yazdım ama sonuçta devletin memuru, adamcağızın durduk yere iş yükünü artırmış da olabilirim. neyse hakkını helal etsin. bir de böyle insanlar hep var olsun!