şükela:  tümü | bugün
  • cerrahpa$a genel cerrahi anabilim dalı öğretim üyesi imi$ kendisi. profesormu$ bir de.

benim kendisinden 2000 ve 2009 yillarinda kelepce taktigi iki hastanin olmesi dolayisiyla haberim oldu. linki de $urda. ne yazik ki biri sozluk yazari vefat edenlerin *.

amca demi$ ki "turkiyede 250 kiloluk birini goruntuleyecek alet yok, komplikasyon oldu" falan. madem sonrasinda hastanin olagan seyrini bile takip edebilecegin aletlerin yok, hangi hakla bir insana ilk gunden "kelepce takalim mideye" diyorsun?

ve ayni zamanda yazili aciklamasina nasil ba$liyor bu amca olen bulent tigin* icin biliyor musunuz?
    "hasta ayakta duramayan 250 kg lık ayaklarından sıvı akan bir hasta. yataklara sığmıyor, serumlar yetmiyordu."
    bu nasil bir doktorluktur, sen hastan icin nasil boyle aciklamalar yapabilir vedahi ölümünü "zaten cok $i$mandi" diye me$ru kilmaya kalkarsin? sana tam olarak o kilolarindan kurtulma umuduyla gelen hastan icin nasil medyaya "ayakta duramiyordu, aletler goruntulemiyordu" diye yazilar iletirsin? gg gerekcesiyle beynimden gecenler klavyeye yansiyamiyor maalesef.

sinirden titredim. yine.
  • gazetelerin websiteleri, anahaber bültenleri ve google'dan elde ettikleri derin(!) veri tabanıyla alaylı tıp otörü ünvanını kazanmış bir kısım zıpçıktıların çemkirdiği değerli bilim insanı. ctf'nin en iyi genel cerrahi profesörlerindendir. aynı zamanda cerrahiye başlamadan evvel anestezi ihtisası da yapmıştır. türkiye'de bariatrik cerrahinin en tecrübeli ve etkin ismidir. doğal olarak meyveli ağaç taşlanır misali düşmanı çoktur. türkiye denen bu yengeç sepetinde sansasyon peşinde koşanlara malzeme olmaması gereken über bir insandır. mecburi hizmetimi yaptığım kuş uçmaz kervan geçmez bir anadolu kasabasında bile hastasıyla karşılaştığımdır. ki o hastalık da 50.000'de 1 görülen bir barsak hastalığıdır. fazla söze gerek yok; doktor düşmanı bir jenerasyon yetişiyor bunun farkındayız ama ünvanının içini dolduran hakiki bilim insanlarına dil uzatmanız için değil tıp, incir çekirdeğini doldurmayacak bir mevzu dahi olsa onlar kadar ömrününüzü vakfetmiş olmanız gerekir. ağzı olan konuşmasın yeter artık!
  • "250 kiloluk hasta yürüyen ölüdür" diyenlerce savunuluyor. mesele birinin komplikasyon sonucu olmesi degil, mesele "zaten cok kotu haldeydi, oyle oluverdi i$te" tavri. 250 kiloluk hastayi goruntuleyecek alet yoksa ameliyata almazsin, kapi$? kilo ver de gel dersin. "yürüyen ölüsün sen, öl geber" demezsin. "insan hayati ulkemizde ne de ucuz" edebiyati yapasim geldi, var gerisini sen du$un.

tibbin insan bedenine yabancila$tirmasi hikayesinden de cok baydim. insan olarak gormuyorsunuz kar$inizdakini, yürüyen ölü falan diyorsunuz da, hadi o yabancila$mayi mecburen herkes kendi mesleginde ya$iyor, tibbin defosu da boyle daha major diyelim. yahu cok basit bir denklem: hastanin seyrini izlemen alet yetersizliginden mumkun degil. ama yine de ilk gunden operasyona sokuyorsun kendi onerinle. sonra "olabilir, zaten ayaklarindan su akiyordu" diye deklarasyon. igrenc geliyor $ahsima. cok mu naifim nedir.

sorumlulugunu al da istersen hastalarinin alnina "undead", "zombi" falan yaz.
  • hürriyet gazetesinde bülent tigin'in vefatı ile ilgili haberin altında hakkında birçok hastasının ya da hasta yakınlarının olumsuz yorumlar yazdığı doktor.
  • 2013-2014 yılları arasında ameliyatlarımı yapıp beni mucizevi bir şekilde hayata döndüren doktordur.
    2-3 şüpheli vakası varmış birisi de ozan orhon vakası.
    adamın elinden günde 3-5 ameliyat geçtiğini düşünürsek binlerce operasyonundan 2-3 şüpheli vakasının olması normal.
  • (bkz: mini gastrik bypass ameliyatı) mı yapan prof.
    elleri dert görmesin, söyledikleri dört dörtlük yerine getirildiğinde hiç bir rahatsızlık hissedilmiyor.
    gayet rahat yemek yiyebiliyor ve kilo verebiliyorum.
    ayrıca şeker ameliyatımı da o yaptı,şeker ilacından,tansiyon ilacından mide koruyucudan beni kurtarmıştır.
    elleri dert görmesin, şifa dağıtmaya devam etsin.
    1 numara 10 yıldız.