şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nın mühim simalarından, çalışkan hocalarından ve velut akademisyenlerinden. gazi üniversitesi öğretim üyesi. önemli bir kültür arşivcisi. yunus emre üzerine yapılmış en kapsamlı çalışmalardan birini altı cilt halinde yayımlamasının üzerinden çok geçmeden şimdi de niyazi mısri'nin esrarı peşine düştü. yolu ve bahtı açık olsun dileriz. çok eserler versin çok öğrenciler yetiştirsin isteriz...

  edit:

  cümle muhibbanı limniye götüren zat-ı muhterem...

  kitaplarını yayımlayan h yayınlarında çağlayu ben taştı gider
 • şu an ülke tv'de açık deniz programındadır.
 • geçen hafta tanışma fırsatı bulduğum, mükemmel, son derece bilgili, hayran olduğum bir hocadır. gazi eğitim fakültesi
  ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümü'nde halen öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. ayrıca yunus emre ile ilgili birçok çalışmasının yanında, iskender pala gibi değerli bir yazarın bile kitaplarını yazarken fikirlerini aldığı saygıdeğer bir hocamızdır.
 • akademik camiada son dönem tasavvuf çalışmalarında büyük emek veren bir güzel insan. kadîm ve hikmetli metinleri, divanları tashih-tasnif edip yayınlıyor. belki 30-40 tane kitabı var. gayretli, azimli, çalışkan, bilgili, en önemlisiyse gönüllü. 30 yıllık yazı-çalışma hayatının 25 yılını yunus emre ve yolundakilere adamıştır. niyazi mısri hazretleri üzerine de çokça çalışmıştır. geçen hafta iran'da sadi şirazi ve yunus emre seminerlerine katıldı, haftasonu istanbul'da seminer verdi, bugün adapazarı'na seminere geldi, bizi kırmamak için bir çay içecekti iki çay içti, giderken fisebilillah kitap hediye etti, yarın sadık yalsızuçanlar'ın programına çıkacak, ertesi gün kim bilir nerede ne yapacak.
 • bugün konuk olduğu ahmet murat'ın aklıselim'inde "gönül genişleyince mekân da büyür" gibi bir cümle sarfetti. irticalen kurulan bu cümle -temelde- insan ve mekân ilişkisinden neşv ü nemâ bulan mesleğim açısından bana büyük bir kapı aralamıştır. var olsun.

  demek ki gönül ile mekân arasındaki korelasyonda mekân gönüle göre şekilleniyor. genel kanının aksine en büyüğünde ferahfahur olmuyoruz. ancak gönlümüzün en ferah deminde mekân ve zaman da genişliyor.
 • kendisiyle hiç karşılaşmadım. eserlerini gördüm. bir kaçını okudum. tvde izledim. çok mütevazi, çalışkan bir araştırmacı.tekke edebiyatının şu an en velud ismi bence. pek çok kişiden daha çok prof. ünvanını hak ettiği bir gerçek. yakından tanıdğım arada gidip sohbet edip soru sorabileceğim biri olaydi iyiydi de olmadı işte..
 • maalesef ve maalesef yunus emrenin hiç istemeyeceği şekilde ülkemizdeki ucuz siyasilerin topluma empoze ettikleri ayrıştırma ve oy toplama propagandasında belediyelerce halkı motive etme amaçlı o belediye senin bu belediye benim gezdirilip bilgi dağarcığı ve akademisyeliği dini-siyasi şovenizm ile hiç haketmediği şekilde bir güruhun temsilciliği gibi ucuz insan profiline itilmektedir.

  tüm bu ucuz siyasi karmaşa bittiğinde dilerim asıl yunusu bilen entellektüel insanlarla güzel paneller yapar..chp belediyelerine de gider..
  mustafa tatçının cümle alemi kardaş bildiğini düşünüyorum.
  bizde onu kardaş biliyoruz.

  aşk dilerim bir an önce bu ülkeye gelirde cümle eksikler biter ...
 • vazgeçmediği ağır dil yüzünden yunus emre'nin de niyazi mısri'nin de idrak edilmesini zorlaştıran araştırmacı. belki de arzusu bu yöndedir. zira üzerinde çalıştığı eserlere nazire yaparcasına patavatsız muktedirlerle kurduğu yakınlık, tevazu menzilinde show yaptığını haykırıyor.