şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nın mühim simalarından, çalışkan hocalarından ve velut akademisyenlerinden. gazi üniversitesi öğretim üyesi. önemli bir kültür arşivcisi. yunus emre üzerine yapılmış en kapsamlı çalışmalardan birini altı cilt halinde yayımlamasının üzerinden çok geçmeden şimdi de niyazi mısri'nin esrarı peşine düştü. yolu ve bahtı açık olsun dileriz. çok eserler versin çok öğrenciler yetiştirsin isteriz...

  edit:

  cümle muhibbanı limniye götüren zat-ı muhterem...

  kitaplarını yayımlayan h yayınlarında çağlayu ben taştı gider
 • şu an ülke tv'de açık deniz programındadır.
 • geçen hafta tanışma fırsatı bulduğum, mükemmel, son derece bilgili, hayran olduğum bir hocadır. gazi eğitim fakültesi
  ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümü'nde halen öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. ayrıca yunus emre ile ilgili birçok çalışmasının yanında, iskender pala gibi değerli bir yazarın bile kitaplarını yazarken fikirlerini aldığı saygıdeğer bir hocamızdır.
 • bugün konuk olduğu ahmet murat'ın aklıselim'inde "gönül genişleyince mekân da büyür" gibi bir cümle sarfetti. irticalen kurulan bu cümle -temelde- insan ve mekân ilişkisinden neşv ü nemâ bulan mesleğim açısından bana büyük bir kapı aralamıştır. var olsun.

  demek ki gönül ile mekân arasındaki korelasyonda mekân gönüle göre şekilleniyor. genel kanının aksine en büyüğünde ferahfahur olmuyoruz. ancak gönlümüzün en ferah deminde mekân ve zaman da genişliyor.
 • kendisiyle hiç karşılaşmadım. eserlerini gördüm. bir kaçını okudum. tvde izledim. çok mütevazi, çalışkan bir araştırmacı.tekke edebiyatının şu an en velud ismi bence. pek çok kişiden daha çok prof. ünvanını hak ettiği bir gerçek. yakından tanıdğım arada gidip sohbet edip soru sorabileceğim biri olaydi iyiydi de olmadı işte..
 • ne yazık ki sanıyorum danışmanı olduğu trt dizisi yunus emre'yi selçuklu kadısı yapmış kendisi de bu duruma bir dur diyememiş, olur mu öyle şey canım saçmalamayın diye ses çıkartamamıştır.
 • maalesef ve maalesef yunus emrenin hiç istemeyeceği şekilde ülkemizdeki ucuz siyasilerin topluma empoze ettikleri ayrıştırma ve oy toplama propagandasında belediyelerce halkı motive etme amaçlı o belediye senin bu belediye benim gezdirilip bilgi dağarcığı ve akademisyeliği dini-siyasi şovenizm ile hiç haketmediği şekilde bir güruhun temsilciliği gibi ucuz insan profiline itilmektedir.

  tüm bu ucuz siyasi karmaşa bittiğinde dilerim asıl yunusu bilen entellektüel insanlarla güzel paneller yapar..chp belediyelerine de gider..
  mustafa tatçının cümle alemi kardaş bildiğini düşünüyorum.
  bizde onu kardaş biliyoruz.

  aşk dilerim bir an önce bu ülkeye gelirde cümle eksikler biter ...
 • vazgeçmediği ağır dil yüzünden yunus emre'nin de niyazi mısri'nin de idrak edilmesini zorlaştıran araştırmacı. belki de arzusu bu yöndedir. zira üzerinde çalıştığı eserlere nazire yaparcasına patavatsız muktedirlerle kurduğu yakınlık, tevazu menzilinde show yaptığını haykırıyor.
 • 25 yıllık yrd.doç.

  dil sınavını geçemediği için doçent olamamış bir türlü. "birileri" 4000 dolar verip sınava kendi yerine başkasını sokarken o buna hiç tenezzül etmemiş. memleketin akademisyeni bile muazzam. övünerek anlattığı şeye bak.