şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sakarya üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü öğretim üyesi.
 • gazi üniversitesi fen - edebiyat fakültesi tarih bölümünde prof.dr.ünvanıyla görev yapan ve destanlaşan çanakkaleyi bizlerle buluşturan yakın çağ tarihi uzamanı ...
 • baba evi 'nde falan oynamış olan oyuncu.şimdi atv'de tekrar bölümünü izleyince farkettim ki bu adamın dizideki adı sabahattin imiş. bu adamı bir iki defa alibeyköy, cengiz topel 'de falan gördüğüm oldu. geçenlerde de tramway'da görmüştüm. insan yakından görünce "lan bu o değil mi?" oluyor.. sanki george michael mübarek.. (neden bu örneği verdimse)

  http://www.sinematurk.com/kisi.php?5804
 • sinan çetin le fenomen yarışmacılarından biri.

  bu yarışmacıların hepsi birbirinden değişik sanki değil mi? mustafa da onların sevimlilerinden gibi. hani bakıp da ürkülecek bir tipi yok kendisinin. sinan çetin'in yanıbaşında ufacıcık duruveriyor, kıvırcık kabarık saçlara sahip, topsakalı ve hafif kirli sakalı da var. bir de üzerine sevimli siyah t-shirtünü geçirmişse, tamamdır. sanki kız istemeye gelmişiz lan! halbuki bize ne bunlardan.

  neyse..

  kendileri bu hafta 1000 parçalık puzzle içinden, gelen konuğun seçmiş olduğu 1 parçayı bir kaç dakika içinde buluverdiler. sonra 2000 parçalık puzzle içinden yine konuğun seçmiş bulunduğu 1 parçayı yine bir kaç dakika için buluverdiler. üstelik 3000 parça için de aynı gösteriyi sergilediler.
  eli cebine gitti arasıra, "kesin oradan çıkarıyor bunları bak bak ele bak" diyerek inceledim durdum da hani; aklıma yapılabilecek herhangi bir hinlik gelmedi benim.
  bu hinlik için şöyle bir (bkz: #13226212) (zaten ben pek saf çıktım)

  hayır hem zaten takıldığım nokta şu; kendisiyle puzzle yapmak hiç zevkli olmayacak gibi. zira bizler -normal insanlar- aradığımız puzzle parçasını bulabilmek için ne kadar çok ıkınmış olsak bile; yine de herhangi bir parçayı bulmamız epey zaman -ki bu zamandan kasıt yaklaşık 15 dakika olabilir- alıyor. kendisi de her parçası böyle çotadanak buluveriyorsa, oooo işimiz yaş bizim!
 • cihan hakimiyetine giden yol kitabının yazarı
 • rize pazar doğumlu, anadulu üniversitesi devlet konservatuvarı oyunculuk ana bilim dalı 1993 mezunu.
 • anadolu üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunu 1966 rize doğumlu oyuncu
 • diyarbakır devlet tiyatrosu'nun süleyman ve öbürsüler oyununda başrolde izledik kendisini. izmir turnesinde. ustaya saygımız sonsuz ama oyunda kendisinden daha devleşen genç oyuncular vardı. sanırım kendisi de bundan memnundur.

  oyun sonuna doğru yaptığı "et yemek iyidir, zihni açar. izmirliler ise ot yiyor, eh o da iyidir tabi." gibisinden konuşmasına pek anlam veremediğimi belirteyim. ha, arka sıralarda birazcık gürültü yapanlara laf sokmak istedi belki ama bu şekilde olmamalıydı. üzerinde durmadık, ustaya saygımızı koruduk, ayakta alkışladık, çıkışta elini sıkıp fotoğrafımızı çektirdik.
 • gazi üniversitesi edebiyat fakültesi yakınçağ tarihi ana bilim dalı başkanı prof. dr. hocadır. bugün gazi kampüsün ağaçlarının altında cigarasını tüttürüp misyoner okullarından milli mücadele tarihinin nasıl öğretildiğine kadar tarih felsefesi yaparken, hayatımın en kıymetli anlarından bir kısmını yaşattığının farkında değildi.
  işini sevenleri seviyorum.
 • şirinyer lisesinin efsane tarih öğretmeni. nur içinde yatsın