şükela:  tümü | bugün soru sor
 • deniz kuvvetleri komutanlığı'nın kıymetli bir subayı, su altı taarruz (sat) grup komutanlığı'nın şu anki komutanıdır.

  mesnetsiz iddialar ve kumpaslarla hedef alınıp (yurt dışı görevinden gelerek tutuklandığı tarih: 27 mayıs 2009) poyrazköy davasıında müebbet hapisle yargılanan deniz yarbay mustafa turhan ecevit, 10 ağustos 2015'te keçilik'te gerçekleşen devir-teslim töreniyle, türk ordusunun en özel birliklerinden olan su altı taarruz grup komutanlığı'nın başına getirilmiştir. komutanlık görevini, deniz albay ercüment mertbir'den devralmıştır. devir teslim töreni

  kendisi, ali ağabeyin de dediği gibi ziyadesiyle kıdemli bir yarbaydır.
  medar-ı iftiharımızdır.

  bu fotoğrafta soldan sağa:
  (e) deniz binbaşı levent bektaş, deniz kurmay albay ali türkşen, deniz yarbay mustafa turhan ecevit, deniz yarbay ercan kireçtepe.
 • 2 ağustos 2018’de alınan yüksek askeri şura kararlarına göre mustafa turhan ecevit ve ercan kireçtepe tuğamiral rütbesine terfi ettiler.

  muvaffakiyetler diliyoruz ağabeylerim.
 • acaba ankara hükümetiyavaş yavaş aklını başına mı almaktadır dedirten, hak ettiği yere yıllar sonra, devlet içindeki örgütler ve onların siyasi uzantıları nedeniyle, daha yeni gelebilmiş asker.
 • deniz kuvvetleri tarihindeki ilk sat amiralinden biri, diğeri de yine aynı şurada terfi eden koğuş arkadaşı ercan kireçtepe.

  albayken sürdürdüğü sat komutanlığı görevine tuğamiral rütbesiyle devam etmektedir. balyoz ve diğer kumpas davaları esnasında dağıtılan ve uzunada'ya sürülen sat birliklerine adeta bir iade-i itibar yapılmıştır kendisinin terfisiyle.

  gözler diğer bir kahraman ali türkşen'i de böyle bir terfiyle görmek isterdi ama olmadı. hayırlısı olsun.