şükela:  tümü | bugün
 • sinan çetin, teoman ve mahsun kırmızıgül'den sonra türk sinemasının başına gelmiş en kötü şey.

  (bkz: vatanıma hakaret etseydim oscar vereceklerdi/@ug tek)
 • ayla filminin kore'de gösterilmemesini fetöye bağlamış şahsiyet. bunlar korelilere bir pandik atmaya çalışmadıysa, adamlarda yemeyip alın filminizi siktirin gidin demediyse ben de bir şey bilmiyorum. her türlü çalakllığı yapmaya kalkın tekmeyi yiyince de fetö. sikeyim sizin fetönüzü!

  https://www.sabah.com.tr/…ami-korede-gostermiyorlar
 • millete sanat adı altında manipüle edilmiş tarih (bkz: ayla) ve ucuz arabesk övücülüğü (bkz: müslüm) satarak köşeyi dönen devir adamı.
  şimdi de oscar verilmemesini “ülkesini yermemesine” bağlayıp vatan millet edebiyatı ile alkış toplama gayretine girmiş. ya hu sizin gibiler, sağda solda memleketinizi karalamakla vereceğiniz zararın çok daha fazlasını yaptığınız işlerle veriyorsunuz zaten.
  kore filmi yaparken türk askerinin orada ne işi olduğunu, neden abd askeri olarak hayatında adını duymadıkları bir ülkede savaşıp esir düşüp öldürüldüğünü anlatmadan, safi ajitasyonla durumu dramatik/sevimli hale getirerek;
  sanatın en büyük kemirgeni, arabesk denen ucubeyi haftalarca insanların kafasına gözüne geçirerek insanların tarih ve sanat algısının köküne kibrit suyu ekiyorsunuz.
  ne yazık ki kendi ülkenizde, herhangi bir sinemacının rüyasında göremeyeceği sınırsız destek bütçe ve olanakla yaptığınız doğaüstü pr sayesinde yakaladığınız gişe, başarı göstergesi olmuyor. sadece banka hesabınızı ve egonuzu şişiriyor bayım.
  oscar kim siz kimsiniz!
  şimdi de aynı gemide olduğumuzu iddia eden taze yandaş erdal beşikçioğlu ile nazi hikayesine girmişsiniz. kim bilir o işi ne kadar, ona buna hoş görünmek için elinize yüzünüze bulaştırdınız.
  adınıza utanmaya devam ediyoruz.
 • sinema sanatına verdiği zararlar ileride nasıl film çekilmez başlığı ile ders konusu olarak üniversitelerde işlenecektir.
 • set çalışanlara ödenmesi gereken paranın üstüne yattığı söylenen insan.

  ayla filminde çıkan haberler bi acaba dedirtmişti, şimdi ise kendisinin imza attığı hiçbir işe para kazandırmama konusunda kendimden eminim.
 • kendisine dikte edilen türkiyeyi aşağılayan bir konuşma metnini okumayı kabul etseydi oscar ödülünün ayla filmine verileceğini iddia eden boş adam.

  yahu oscar'ın yabancı dilde en iyi film kategorisi zaman zaman politik doğruculuğa kurban gitse de en isabetli seçimlerin bir yapıldığı kategori. ashgar farhadi ödül alınca iran'ı mı kötülüyor?

  senin ağlak filmin ilk 5i geçtim ilk 9daki hiçbir filmden de iyi değil. dolayısıyla kuran yırtıp türk bayrağından don da yapsan sana kimse o ödülleri vermeyecekti.

  lütfen şu milliyetçiliğe oynayan ucuz kahramanlık hikayeleri ile keriz silkelemeyi bırak. gerçekten dünya çapında iyi filmler çek de biz de alkışlayalım.
 • midemi bulandıran şahıs. utanıp sıkılmadan karşımıza geçmiş ve mealen “siz salaksınız” diyor lakin ağzından çıkan lafız “oscar adayıydık” oluyor. ayla filmini izleme gafletinde bulunmuştum ama bundan sonra adının geçtiği herhangi bir filmi izlemeyeceğim. aptal yerine konmayı, ajitasyonu ve şark kurnazlığını sevmiyorum çünkü.
 • kendisi ve engelsiz yaşam vakfı hakkında, müslüm gürses'in eşi muhterem nur tarafından "nitelikli dolandırıcılık" suçundan mahkemeye verilen "yapımcı" şahıstır.

  söz konusu suç, müslüm gürses'in sahte eşyalarının açık arttırma usulü satılması.

  kaynak

  yukarıdaki entrylerden görüleceği üzere daha önce de, yapımcılığını yaptığı ayla filminin gerçek kahramanı süleyman dilbirliği ve ailesi hakkında da benzer iddialar mevcut.

  her iki film toplam olarak 150 milyon lira civarı bir hasılat yapmış. yorum sizin.
 • 'gerçek bir hikayeden esinlenilerek kurgulanmıştır' diye piyasaya sürdüğü filmlerin pek de gerçekle örtüşmediği ortaya çıkan ayla ve müslüm'ün yapımcısı.

  ayrıca, "vatanıma hakaret etseydim oscar vereceklerdi" dediği ayla filmiyle ilgili, filmin senaristi yiğit güralp'in "filmde ayla'nın yere düşen türk bayrağını kaldırdığı bir sahne var, akıl hocaları 'bunu çıkar oscar alamazsın' demişler. bu da amerikalılara yaranmak için çıkardı, filmde yok. onu da anlatsa ya keşke, medya bu kardeşimize el vererek medyanın kalitesini de ortaya koyuyor" açıklamasında bulunması, bu adamın nasıl biri olduğunu en açık şekilde gösteriyor.
 • naim süleymanoğlu'nun ailesinden izin almadan film sürecine girip "topluma mal olmuş bir ismi film yapmak için izin almama gerek yok" diyecek kalibrede bir tip.

  (bkz: topluma mal olmuş birinden milyonlar kazanmak)

  bu ve bu kafadaki tüccar kafalı yoz tipler ölü sevicilikleriyle tanınırlar. her türlü parasını çatır çatır yer ama sorsan "topluma mal olmuş isim", "saygı duyulan kişilik", "vefa borcu" diye de gevelerler.