şükela:  tümü | bugün
  • özgür demirtaş’ın “dünyanın en büyük enerji rezervlerine sahip olan venezuela’da, bir bidon petrol, bir tane damak çikolata bile etmiyor...” paylaşımı üzerine sanayi ve teknoloji bakanı varank’ın kendisine twitini alıntılayarak laf sokması olayı.

kaynak: https://twitter.com/…tatus/1296706103342968832?s=21

--- spoiler ---

varank prof demirtaş'a: "bu hesaba göre bir "finans profesörü" bir beypazarı soda bile etmiyor..." demiş.

--- spoiler ---

edit: link düzeltildi
  • hayatımda bu kadar çocukça bir tepki görmedim.

beyninin içi bomboş olması lazım "banane banane sende bok gibisin" diye 5 yaşındaki çocuk gibi tepki vermek için.

kendini daha fazla ne kadar rezil edebilirsin ki?
  • venezuela'da eğer bir bidon petrolle bir paket çikolata alınamıyorsa özgür demirtaş haklıdır. eğer bir bidon petrolle birden çok çikolata alınabiliyorsa mustafa varank haklıdır.

tanım: koskoca sanayi ve teknoloji bakanının abuk yorumunu içeren tweet. bakanın bence twitter'ını yöneten kişileri gözden geçirmesi gerekir.
  • iyi koymuştur.

edit. muhalifim ancak bazı şeyleri bireysel olarak kabul etmek lazım. istediğiniz kadar yirtinin, adam öyle veya böyle türkiye cumhuriyeti sanayii bakanı olmuş. sen okumuşun ne olmuş amk. ben de öyle. o kadar okudum ne oldum?
    adamın kazandığı unvan ve para kapitalist sistemdeki başarısını gösterir. sayın varank bizim rüyamızda dahi göremeyeceğimiz yerde. özgür demirtaş ise şanslı azınlıktan. biraz zengin olan herkesin bebesi demirtaş gibi olabilir. ekstra birşeye gerek yok.
  • bir sonraki kabineye bile giremeyecek ve eski bakanlar gibi unutulup gidecek bir kişinin makamının ağırlığına uygun düşmeyen cevabı. özgür demirtaş'ı herkes tanıyor ama bundan önceki sanayi bakanlarının adını sayabilecek kaç kişi var?
  • buradaki giydirmeyi bence ozgur demirtas yapmis. varank in yaptigi giydirileni cikarmaya calismak.
  • çikolata yerken çikolatalı twit atan akademisyene sanayi ve teknoloji bakanı tarafından verilen ayar.
  • twitter trolüğünden sanayi bakanlığa layık görülmüş bir başarı hikayesi.
  • özgür hoca ne doğru yazmışsa tweet'inde varank'ı uyku tutmamış 5a sınıfından mustafacan olup cevap yetiştirmiş.

(bkz: varank afedersin)
  • bir de tiktok videosu cekip atsaymis tam olacakmis.

dosta korku dusmana guven veren paylasim.