şükela:  tümü | bugün
 • odtu petrol ve doğalgaz mühendisliğinde uzun yıllar boyunca öğrencilerin kabusu olmuş, onlara hayatı zehir zıkkım etmiş olan hoca.

  bu yılın başlarında önce bölüm başkanı sonra dekan olan ve şimdi de rektörlüğe adaylığını koymuştur. hocası olduğu bölüm yetmedi galiba şimdi koca bir üniversiteye aynı acı ve kederi tattıracak. recep tayyip erdoğan bile bu kadar hızlı ilerlememişti. galiba bu gidişle odtuye başkanlığı getirecek.

  vermiş olduğu drill 1 ve drill 2 derslerinin sınavlarında ilkokul düzeyinde soru sorup onun dışında hiçbir allahın kulunun anlamadığı bir metotla değerlendirme yapıp abuk subuk puanlar verir ve bu derslerderden ötürü yıllarca okul uzatan arkadaşlarım var.

  tabii tüm bunların yanında kendisi gerçekten de sıkı bir akademisyen ve inanılmaz bir kariyere sahip. vizyonu da çok geniş olup her türlü yeniliğe de açıktır. kendisini sevmesem de odtuyü daha ileriye taşıyacağından eminim. umarım rektörlüğü kazanır da ahmet acar ve lobisinden kurtuluruz.

  aşağıdaki linkte seçim vaatleri var mustafa hocamızın.
  http://users.metu.edu.tr/kok/
 • odtü'nün cumhurbaşkanı tarafından atanan yeni rektörü
 • 1. sıradaki adayın* yarısı kadar oy alamadığı halde atanmıştır. umarım görevi kabul etmez.

  ekle: artık odtü'nün yeni "atanmış" rektörü. o kabul etmeseymiş bu sefer cumhurbaşkanı seçimsiz birini atayacakmış. seçilmişlerin üstünlüğü, vesayet rejimi gibi sözcükler gözümün önünden taraf gazetesi manşetleri gibi allı yeşilli geçiyor. demokrasi neydi? demokrasi emekti.
 • saray'ın yeni rektörü
 • odtü'nün yeni hektor'u kendisi
 • kendisi gercek odtü'lü oldugu icin kacinci siradan secildiginin onemli degil de odtu rektor koltuguna bir saray soytarisinin yine oturmadigini gorerek sevindigim kisi.
 • rektör olduğu haberiyle beni akşam akşam mutlu eden insandır. nasıl bir kriterle atandigini merak ediyorum. seçimlerde 2. olmuştu çünkü.

  kendisi subay çocuğu olup sıkı bir kemalisttir. çünkü odasının kapısında dört mevsim atatürk'ün resmi asılıdır.

  iki yıldır bahar senliklerini engelleyen liberal ahmet acar ve lobisinden de (bkz: nevzat ozguven) kurtulmuş olduk.
 • https://twitter.com/mvkok

  önündeki beyaz şarap galiba. teselli bulduğumuz şeye bak.
 • odtü'nün yeni rektörüdür. iki-üç dakika araştırma yaptıktan sonra ilk izlenimim atatürkçü tabandan olduğudur. gezi zamanında şöyle bir bildirinin altına imzasını atmıştır. böylece cumhurbaşkanının atatürkçü tabana açılımı tam gaz devam ettiği belli olmuştur. akp-vatan paktı ve boşaltılan cemaat kadrolarına yetişmiş eleman olarak kemalistlerin yerleştirilmesi de beklenen bir konuydu. sıradaki isim mit başkanı. eğer o da beklediğim kişi olursa, bu konuda çok daha emin olacağım.
 • eğer görevi kabul ederse, odtü adına hayırlı olmasını dilerim kendisinin.