• yarınlara umutla bakma sebebi.

tesadüfen denk geldim. araştırdım, baktım, attım hafızaya... bu kardeşin şişli'de seçimi kazanma ihtimali belli ki yok. ancak aday gösterilmesi, mhp'den aday gösterilmesi, yaşı, elektriği, internet sitesi, gençliği, tahsili bir siyasi figür olarak neresinden bakarsanız bakın her şeyiyle, şu karamsar zamanlarda geleceğe karşı umut yitirmemek için bir sebeptir.

geleceği aydınlık olur inşallah.
  • mhp ve şişli için oldukça değerli bulduğum, kesinlikle şişli halkının şans vermesi gerektiğini düşündüğüm belediye başkan adayı.

mhp (ve şişli için de geçerli ki) daha önce bu kadar genç, çalışkan, azimli, başarılı ve temiz yüzlü bir adayla karşılaşmış mıdır emin değilim.
  • 2014 türkiye yerel seçimlerinde şişli için yarışan, ezber bozan mhp adayı.

29 yaşında.
    aslen diyarbakır'lı..
    avukat.
    siyaset bilimi alanında yüksek lisans yapmış, bilişim dalında doktora öğrencisi.

mhp istanbul, mhp şişli yönetimlerinde görev alması dışında bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak çalışmalara katılmış. tema, doğal hayatı koruma derneği, hukukçular birliği vs..

ancak bu adayı farklı kılan, ezber bozduran sadece genç yaşındaki bu idealistliği, bu çalışma temposu değil. seçim kampanyası, özel hayatı, kişiliği, temsil ettiği değerler, hepsi diğer adaylardan farklı.

mhp üyeliğine rağmen gezi eylemleri boyunca demokratik vatandaşlık görevini yerine getiren, süreç boyunca meydana gelen haksızlıklara karşı avukat kimliğini kullanan bir aktivist m.veysel güldoğan. öyle mikrofon görünce konuşan tatlı su demokratlarından değil.

şişli'de yaşayan, şişli'de çalışan; işi şişli, gücü şişli biri m.veysel güldoğan. bu yüzden olsa gerek her şişli'linin yıllardan beri en büyük sıkıntısı olan çöp ve park yeri sorunlarını projelerinde detaylandıran ve çözüm sunan tek aday şu an. anketlerde yükselmesi, mahalle meclislerinde isminin iyiden iyiye anılmaya başlaması boşa değil öyle.

artık klişeleşen, bıkkınlık veren seçim öncesi bayrak-pankart savaşlarında farklı bir yol izleyen, şişli'ye "gülümse :)" diyen bir aday m.veysel güldoğan. https://pbs.twimg.com/media/bfnr9e_icaak5l8.jpg

parti logolarının, kitle liderlerinin arkasına sığınan adayların arasında şişli'nin silüetine sığınan, renkli kişiliğini seçim afişine yansıtan bir aday m.veysel güldoğan https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/…65052_n.jpg

bir yanda mesleği, bir yanda siyaset. duruşmalarla, toplantılarla geçen bir hayat. yorucu, hatta sıkıcı olsa gerek.. en azından benim için öyle. yinede bu temponun yanında binicilik ve yelkencilik gibi hobileri olan, yağlı boya tablolar yapan biri m.veysel güldoğan.

seçim sonunda ne olur bilmem, gönlüm fark yaratmasından yana. her ne kadar aksi iddia edilsede halkın psikolojisi yerel seçimlerde genel seçimlerden farklı işlemiyor. bir partinin sevdalısı, diğer partinin adayına oy vermekten imtina ediyor. yine de mustafa veysel güldoğan'ın hem vizyonuyla, hem idealistliğiyle, hem çalışkanlığıyla şişli'ye, partisine (imajı göz önüne alırsak özellikle partisine), kim bilir belki bir gün tüm türkiye'ye iyi geleceği aşikâr.

şişli'ye "iyi" gelecek.

http://www.mustafaveyselguldogan.com/

edit:imlâ
  • bu çocuğu gözüm tuttu ve oyumu kendisi üzerinde kullandım.
  • kimi için o 2014 yerel seçimlerinde mhp'den "gülümse şişli" diye mutlu yarınlara haykıraran şişli belediye başkanı adayı.
    benim için ise mizahtan anlayan ve sohbetine doyulmaz bir dosttur.
  • bu adam ne kafası yaşıyor bilmiyorum.
    fakat mhp bunu yakında çizer. zira böyle farklı adamları barındırmama gibi bir eğilimler var.
  • doğma büyüme şişliliyim, bu arkadaş bana sima olarak yabancı gelmedi. nereden tanıdığımı çıkartmaya çalışıyorum, sanırım bir basketbol maçından olabilir.

dikkatimi çeken mhp'nin şişli gibi en önemli ilçelerden birinde böyle genç bir adaya şans vermesi. bu hareket çok takdir edici.

kendisi düzgün bir gence benziyor gerçi şişliyi kazanamaz ama siyaset yolunda yolu açık olsun. hep diyoruz memleketin böyle gençlere ihtiyacı var...
  • iyi parti yönetimindeymiş..

boş vakitlerinde ekrem ve mansur'a sallamakla meşgul mhp'li birisi.
  • iyi parti merkez disiplin kurulu üyesi

https://twitter.com/mvguldogan
  • kendisi 2014 yerel seçimlerde mhp şişli belediye başkan adayıdır. 29 yaşında genç bir avukattır.
hesabın var mı? giriş yap