şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mustafa's)
 • (bkz: das gemüse)
 • basitçe anlatmak gerekirse sebze kızartmalı tavuk döner. üzerine beyaz peynir rendesi konulur. bir de limon sıkılır. sırada beklenilen ortalama otuz dakikanın her saniyesine değer. mütemadiyen özlenen lezzettir.
 • berline gidip de yememek ayiptir. etsiz veggie donerinden yedim, cok basarili.

  http://mustafas.de/
 • (bkz: eat at joe's)
 • en buyuk tavsiyem onundeki siraya girmeden once hemen yakinindaki curry 36'ya ugrayip currywurst alip oyle siraya girmek (bkz: vorspeise). yoksa o sira gecmek bilmez.

  bunun disinda lezzet ve doyuruculuk acisindan basarili ve orjinal buldugumu soylemeden gecemeyecegim. yalniz berlin'e bir daha turist olarak gidersem hayatta o siraya tekrardan girmem, vakit kaybi. ama berlin'de yasiyor olsam buyuk ihtimal ara ara ugrardim.
 • benim gibi, sebzenin her türlüsüne mesafeli yaklaşan bir insanı bile kendisine bağımlı kılabilmiştir. sağlıklı beslenme sayılıyor mu bilmiyorum ama en azından bünye sebze görmüştü sayelerinde bir dönem. aro
 • soğuk bir berlin akşamında aç bir halde gidip tadına bakamadan döndüğüm seyyar dönerci. yaklaşık 45 dakika beklediğim halde önümde hala onlarca kişinin olması ise hem sırada çok fazla kişi olmasından hem de servisin çok yavaş olmasından kaynaklı. çok merak ettiğim halde tadamadığım için tadı hakkında bir yorum yapamayacağım ama ben sırada beklerken amacına ulaşabilmiş kişilerden gördüğüm kadarıyla gayet güzel ve lezzetli duruyordu.

  ayrıca baya başarılı interaktif bir web sitesi de vardır. [http://www.mustafas.de/ http://www.mustafas.de/]
 • masonik bir yapılanma mı, illuminatinin döner şubesi mi bilmiyorum ama altı üstü tavuk döner hanımlar beyler, en fazla ne kadar lezzetli olabilir ki, o da bir saat sıra beklemenizi gerektirecek kadar olsun? allah sizi inandırsın rüya döner var schöneberg'de, sanırım hauptstr. üzerinde, sebzeli dönerin alasını yapıyor, eğer mevzu bahis sebzeyse. orada bile üç beş kişi olunca bana sıkıntı basıyor lan. siz ne ayaksınız bir saat tavuk döner kuyruğu bekliyorsunuz allasen?

  edit: işte problem de o ya, berlin'e gidince ben neden bir saat tavuk döner sırası bekleyeyim arkadaş, kim neden bunu berlin'in bir klasiği olarak sunuyor. ve bu bir klasik olarak addediliyor diye mantıklı olduğu manasına gelmiyor yine. yani kusura bakmayın ama dönerimi alırım, biramı alırım bizim evin arkasındaki parka gider keyfin allahını yaparım. laf aramızda çok güzel lan bizim evin arkasındaki o küçük park.
 • birincisi; hakkını vermek lazım, altı üstü tavuk döner değil. sebzeli döner konsepti harbiden orgazmik bir şey ve mustafa's bunu çok çok iyi yapıyor. boynuzun kulağı geçtiği mekanlar da olabilir elbet, ama sonuçta bu adamlar bunun mucidi.

  ikincisi; "mustafa'ya gidip döner yemek" artık berlin'de yapılacaklar listelerine üst sıralardan girmiş bir turistik aktivite. bu yüzden olayın "tavuk döner yemek için sıra beklemek" şeklinde algılanması çok saçma. mehringdamm durağı, sıranın hemen dibindeki dev spätkauf ve işemek için kullanılan otopark da bu konseptin bütününü oluşturan parçalardır mesela. arkadaşlarla o sıraya girilir, biralar eşliğinde 1-2 saat goygoy yapılır, zaten aç gidilen yerde ayakta dikilip bira içmenin etkisiyle daha da acıkılır, güzelim döner hızlı hızlı mideye indirilir, dönerin lezzeti açlığın etkisiyle iki kat fazla algılanır, en sonunda da mustafa'yı öve öve berlin sokaklarında turlanır. tebrikler, bir berlin klasiğini deneyimlediniz.

  sonuç: o sıraya girin, bekleyin, biranızı için, dönerinizi yiyin. bu, herhangi bir tavuk döner sırası değil.