şükela:  tümü | bugün soru sor
 • otuzlu yaşlarında meyhane açma hayalleri kuran bir avuç gencin kurduğu; emekle, dayanışmayla, güler yüzle süsledikleri samimi meyhane. her geçen gün adım adım güzelleşmekle, eskimekte, demlenmekte...
 • bir nevi solcu kahvesi, solcu meyhanesi. birileriyle karşılaşmak garantili. altı üstü 500 kişi arasında, dar alanda paslaştırdığımızı hissettiren yer. mezeler güzel. fiyatlar makul.
 • arkadaş tavsiyesi ile gidip, hayran olduğum mekan. şöyle bir yer açmak lazım cümlesindeki "o yer" burası dostlar.
  mezeleri, masaları, müzikleri ve insanlarıyla tam bir rum meyhanesi kıvamında.
  bizim gittiğimiz gün sahnede tatavla keyfi vardı, onlar da bizi yunan müziğiyle doyurdular sağ olsunlar.
 • tatlı ve samimi insanların işlettiği, tatlı ve samimi bir meyhane. öyle bizden ki, taksim'e gittiğimde uğramazsam eksik bir şey yapmış gibi hissediyorum.
 • geçenlerde 9 arkadaş gidip aşırı memnun kaldığımız yer. mezeler ortalama uzeriydi, ortam şahane, çalan şarkılar çok çok iyi ve fiyatları çok uygun. biz 9 kişi gidip 600 'e kalktık ama 1.5 lt rakı içip mekanın sahibini yemedigimiz kaldı. burayı foursquare aracılığı ile buldum ve gitmeden önce dusunceliydim zira 8 kişi benim elime bakıyordu ama mekana ilk giren herkes ortama bayıldı. galiba ana yemek olarak seçenekleri yok, biz zaten ana yemek yemeyecektik ama göz gezdirirken bişi göremedim, meze seçenekleri epey iyi ve işletme çalışanları oldukça ilgili. bir de beyaz peynir hastası biri olarak galiba yediğim en iyi peynirdi.
 • 4 kafadar gittiğimiz ve pişman olmayıp rutin olarak gitmeyi düşündüğümüz mekandır.
  çalışanlar güler yüzlü, ilgiliydi, mezeler ekonomikti. peynirin ve mezelerin tazeliği de hoşumuza gitti.
  kalkarkan hoş bir ikramda bulunmaları çok güzeldi. ikramı kabul etmeden kalktık ama hoş uğurlandık.

  tek şanssızlık o akşam 25 kişilik oyuncu tayfasından birinin doğum günüydü.(bilen bilir çeneleri durmaz.)

  hem içki işinde olup hem güler yüzle iş yapan sayılı mekanlardandır.
 • migren ağrısı tutmadan önce 1.5 kadeh rakı içebildiğim güzel meyhane.mezeler belli bir standartı yakalamış ,yaprak ciğeri gayet güzel bu konuda eleştirim sakatatların biraz fazla pişirilmiş olmasıydı.onun dışında güleryüzlü çalışanları ,rahat saygılı ortamı gayet memnun edici.erken kalkmak zorunda kaldığıma gerçekten üzüldüm.gidiniz içiniz efendim pişman olmazsınız.
 • istanbul'da yaşadığımdan beri , müdavimi olduğum meyhane. sahipleri ve calisanlarinin samimiyeti, mekanı içilir kılan ilk sebep.
  mezeleri kesinlikle çoğu mekanla kıyas götürmez,
  bir kere sakatat tabağı var , uykuluk var .
  yaprak ciğerini de özellikle tavsiye ederim .
  ot kavurması varsa ondan isteyin, yoğurtla getiriyolar. masaniza sürekli sıcak ekmek servisi yapıyorlar , istediğiniz zaman çay da geliyor.
  çalan müzikler hiç rahatsız etmiyor , çalma listeleri çok guzel, nesrin sipahi çok çaldıkları için ben çok içiyorum galiba orda .
  eğer özel misafirinsiz varsa cumbadan yer ayirtin ama mevsim ya bahar ya da yaz olsun.

  beni bu giriyi yazmaya iten şey, şu bitmeyen mesainin son saatlerinde nesrin sipahi dinlerken burnuma gelen rakı kokusu. cumartesi olsun da gidip içeyim dediğim meyhane.

  not: cihan , eğer burayı okuyorsan yer ayırmak için arıyorum ama ulaşamıyorum , büyük aynanın altından bir masa ayarlar misin.