• en çok hizmet sektörü müşterisinden çeker insan. tencere-tava satmadığınız için verdiğiniz emeğe karşılık bir fatura kesersiniz. bazen gece yarılarına kadar çalışır, uyku bozar, sinir yıpratırsınız. sizinle beraber bu hizmeti verecek olan ekibiniz de aynı işkenceye maruz kalır. para için psikolojinizi satarsınız (parapsikoloji iyk). seviyesiz muhabbetlerine teşne olursunuz, hı hı diyip hafif tebessümlerle sözleşme imzalatırsınız. sosyal hayat çemberinizde yer alamayacak bir insanı alttan alırken, ananıza babanıza eşinize dostunuza aynı hoşgörüyü gösteremediğiniz için kendinizi sikmek istersiniz. mecburiyetleriniz bir bir gözünüzün önünden geçerken karakterinizi un ufak edip konfeti şeklinde müşterinin başından aşağı dökersiniz. o karakter yanar-döner-yuvarlar-iner iner parmak uçlarınıza düşer, seyredersiniz...bakakalırsınız!

hizmet sektörü müşterisi cinsiyetten bağımsız puşt olur; tatmin edemezsiniz!
  • gün itibariyle sözlükte pek beğenilmeyen kişilerdir.

(bkz: sikerim musteriyi de hakkini da)
    (bkz: musteriye soylemek isteyip de soylenemeyenler)
    (bkz: musteri sikme odakli sirketler)

hayır alışveriş yapıcaktım iş çıkışında,tırsıttınız beaa...
  • jüpiter'in eski ismi. (bkz: #7686583)
  • bazılarını öldüresim var. dedim size asabiyim diye.

restoranda çalışıyorum. 100 kişi oturabilir içerde. ama bu adam bana en yakın masaya oturuyor hep. bir yandan oldukça yüksek sesle hızlı hızlı konuşup, bir yandan sümüklerini içine çekip, bir yandan önünden alacaklarmış gibi ağzını şapırdata şapırdata yemek yiyor.. çıkan sesleri sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

bir insan çorba içerken bir yandan da "pülav çuktumuu pülovv" diye bağırmamalı.. gerçi insan değil ki o? boğuvercem çorba kasesinde haberi yok..
  • kendisini üstün ırk zanneden türü çekilmezdir.
  • ne istediğini biliyorsa can bilmiyorsa ağır bela olan insan.
  • yapabileceğiniz her şeyi yapmanıza rağmen, koskoca projeyi ahbap - çavuş ilişkisi kisvesi altında başka bir rakibinizden alan kurum ya da şahıstır. proje patlayınca da "ya şunun hizmetini (teknik destek) de sizden alalım" diyebilir. türkiye'de ticaret denilen olgunun ne kadar kaypak bir zeminde olduğunu gösterir.

küfür etmeyeceğim, şu anda o kadar sinirliyim. yazıklar olsun hakikaten...
  • kimi zaman; parası olduğu ihtimali üzerinden gördüğü ağırlanmaya karşılık ürüne sahip olma ihtimali üzerine, sizin taşaklarınızı kesme ve götünüzü koparma hakkına sahip olduğunu düşünebilen insandır.
  • büyük marketlerde fişini alıp kasanın poşetleme yapılan yerine -bu gayet normal bir davranışmışcasına- bırakan türleri vardır, hah işte, sözüm onlara.

istisnasız hepiniz arkanızdan çılgınca küfürler yiyorsunuz. illa ışıklı tabela mı asalım çöp kutularına? ne sanıyorsunuz rica ediyorum bana açıklayın, sizin o bıraktığınız kağıtlar, fişler, yenmiş çikolata ambalajları falan kendi kendini mi yok ediyor orada? gün içinde o kasadan 300'den fazla müşteri geçiyor, bunların hiç biri sizin düşündüğünüzü düşünemiyor mu? o arkanızda bıraktığınız pisliği sizin biraz önce sırıtarak "kolay gelsin" dediğiniz kasiyer toplamasa ne olacağını düşünemeyecek kadar mı öküzsünüz? bir zahmet bokunuzla da oynatmayın yani! kime kıçınızı toplamak göreviymiş muamelesi yapıyorsunuz siz? evet sayın müşteri, cevap ver buna, lütfen cevap ver!
  • danışmanlık, vergi denetimi hizmeti veren şahsım için müşteri ile orospu veya orospu çocuğu kelimeleri eş anlamlıdır. allahsızlar her işi size yaptırmaya çalışıyorlar, kendi işlerini bile.
hesabın var mı? giriş yap