şükela:  tümü | bugün
 • türk hava kurumu üniversitesi. konuşurken şansınızı fazla zorlamayın. dost tavsiyesi.
 • (bkz: enpara)
 • garanti bankası. 20 kere aradılar krediniz hazır gidin kimlikle kullanın diyerek, bende gittim ki onay verilmemiş. yazıklar olsun.
 • devletle yakin iliskisi olan tum ozel firmalar.
 • kesinlikle ama kesinlikle ttnet ! buna ek olarak iski'de bu firma ile yarisir.
 • avea müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için bant kaydında beyin fırtınası yapmanız gerekiyor.
 • müşteri hizmetlerinin amacı müşteriye hizmet etmek değil, kurumun halkla ilişkilerinin yapılan hıyarlıklardan minimum derecede hasar almasını sağlamaktır.

  müşteri hizmetlerini arayınca direkt aradığı firma ile konuştuğunu zanneden varsa eğer kötü bir haberim var: konuştuğunuz kişi, çok yüksek ihtimalle firma ile tek alakası yaptıkları yıllık anlaşma olan bir call center'ın konuyla alakasız elemanı.

  o yüzden firmalardan iyi hizmeti anca sorun çıkana kadar alırsınız. sorun çıktıktan sonra tüm firmalarda durum aynı. yok o sigorta boktan, bu televizyon ağı boktan falan demeye gerek yok. hepsi boktan.

  turkcell de mesela hizmet verdiği sürece çok iyi firma. sonra bir gün satın aldığımız telefonun sim card kızağını kendileri karıştırıyorlar ve servise verdiğimiz telefon yerine yurt dışından getirilmiş telefonu kakalamaya çalıştığımızı söylüyor, bir de üzerine müşteri hizmetleri tarafından dolandırıcılıkla suçlanıyoruz. en sonunda da elimizde pert olduktan sonra bir yıl parası ödenen iphone 4 kalıyor. gibi. alın size müşteri hizmetleri.

  ikea, televizyon reklamları allahın gücüne gitmesin kabus gibi fakat fakir sevindiren haysiyetli, çok uluslu bir mobilya markası. internet alışverişi arayüzleri yanıltıcı. yanlışlıkla aynı siparişi iki kez vermiş bulunuyorum hazırlanan pakete ürün ekleyebileceğimi zannettiğim için. hadi benim hatam olsun. 3 farklı müşteri temsilcisi ile konuşuyorum. hepsi sürecin farklı noktasında problemi hallettiğini iddia ediyor ve önceden konuştuğum kişi beceremediği için özür diliyor. 2 gün sonra kapıma aynı ürünlerden ikişer tane geliyor. hatta hatalı sipariş gelemiyor da, öküz gibi paketleri kargo şubesinden gidip almak ve sırtlayıp taşımak zorunda kalıyorum. çünkü internet sitelerinin adres girme alanı da hatalı.

  şimdi ikea boktan firma mı? hayır. turkcell müşteri düşmanı bir firma mı? hehe galiba bazen hayır. ama yani neyse hatalarını örtbas edecek kadar büyük firma. ikisi de hata çıkarana kadar iyiydi. hata çıkınca sıçtı. özellikle de müşteri hizmetlerinde sıçtı. başka bir sürü firma vardır problem yaşadığım da hatırlamıyorumdur. başkasının yaşadığını da ben yaşamadığım için bilmiyorumdur, o yüzden bir firma diğerinden iyi sanıyorumdur. siz de öyle yapmayın. firmalar babanızın hayrına kurulmuyor. kendi babalarının hayrına kuruluyor. şaka şaka, anneler babalar çocuklarının hayrına kuruyor genelde. sonra krizler patlak veriyor, o şirketler çocukların götüne giriyor. şaka şaka konu yine o değil. ama sonuç olarak o firmalar müşterisini para kazandırdığı sürece sevip korur. doğalı da bu yani, adam da rızkının peşinde.

  haliyle müşteri hizmetleri çok kötü olan firmalar, dünya üzerindeki tüm firmalardır. kendinizi matah bir bok sanmayın. çizgi filmlerde kurtun koyunları pişmiş but olarak görmesi gibi, siz de birer ayaklı cüzdansınız. dediğim gibi, herkes rızkının peşinde. o yüzden sorun çıkınca müşteri hizmetlerinin sizi değil firmayı korumasına da şaşırmayın.

  ayrıca bu türkiye'ye has falan da değil. kesin onu da diyen çıkar.
  buyrun the oatmeal'dan "müşteri servisini aramaktansa testislerime yumruk yemeyi tercih ederim" adlı karikatür: http://theoatmeal.com/comics/customer_service
 • (bkz: hepsi)