şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 28 yıllık tecrübemle söyleyebilirim ki, bilgilenme ihtimaliniz 0.

  dünyanin en ünlü en marka firmalarini arasiniz da bu genelleme degismeyecektir. servisi arayin, kadin ciktigi an kapatin. zira yardim edebilecekleri hicbir sey yok. beklentilerinizi sigirlikla cevaplayacaklardir.

  not: dünyanin her yerinde.
 • yemekten saç çıkmasından iyidir.
 • karşınıza insan çıkarsa sorunu çözüyor veya çözülebilmesi için alternatif üretiyor. öteki türlü robot gibi elindeki cevap şablonlarından birini okuyor. bunun kadını da erkeği de aynı.

  işini/müşterisini seveni verilen cevaplardan ayırt edebiliyorsunuz. "sorununuzu çok iyi anlıyor" ve "bununla ilgili kayıt açıyor" ise geçmiş olsun. konuşmayı bir an önce bitirip başka bir temsilciye bağlanın. şöyle yapalım, böyle yaparsak bu olur, onun yerine şöyle bir destek açalım ki daha hızlı ilgilenilsin tarzında cevaplar alana kadar tekrar edin.

  not: işbu entari ekşi'de yere göğe sığdırılamayan bir banka ile çok da sevilmeyen internet sağlayıcısındaki tecrübelere dayanarak yazılmıştır.
 • erkek olup da aradığında alyan anahtarının ne olduğunu bilmeyen yüzlerce insanla karşılaştım bu güne dek. o anahtar ellerinde olmadığından yardımcı olamadığım onlarca insan da oldu. bunun kadın ya da erkek olmakla ilgili olduğunu düşünmüyorum o yüzden.
  hele ki işinin eğitimini alıp oraya oturan, size bir şekilde yardımcı olmaya çalışan insanları ''sığırlık'' kelimesini kullanarak genelleyemezsiniz.

  not: genellemelerinizi sikeyim, dünyanın her yerinde.
 • genel anlamda katıldığım tespit.. özellikle internet bağlantı sorunu yaşayarak zibilyon kere aradığım müşteri temsilcisi o güzel sesi kadınlar asla yaramıza merhem olmamıştır.. üstte belirtildiği gibi "sorununuzu çok iyi anlıyorum, sizin için kayıt oluşturuyorum" dedikleri anda telefonu kapatıyorum artık.. bir de "sistemi göremeyenler" var evlerden ırak..

  tamamı olmamakla birlikte, kadınların çoğunluğu bu işten ne yazık ki anlamıyor.. teknolojik olarak uzaktan yardım cümleleri "modeminizi kapatıp, açmayı denediniz mi?" sorusu ardından kayıt açmaktan ibaret.. bazen de bizi x kişiye yönlendiriyorlar işte.. çünkü kendileri sınırlı bilgi sahibi.. banka temsilcileri için de aynı şey geçerli..

  bence kadınların telefonda en iyi yaptığı şey ürün pazarlama.. teknik servis olmak konusunda itiraf edelim büyük sıkıntı var..
  çok az bilen çıkıyor illa ki.. o da zaten 33 yıllık hayatımın son 20 yılında bana hiç denk gelmedi..

  katıldığım tespittir..