şükela:  tümü | bugün
  • 28 yıllık tecrübemle söyleyebilirim ki, bilgilenme ihtimaliniz 0.

dünyanin en ünlü en marka firmalarini arasiniz da bu genelleme degismeyecektir. servisi arayin, kadin ciktigi an kapatin. zira yardim edebilecekleri hicbir sey yok. beklentilerinizi sigirlikla cevaplayacaklardir.

not: dünyanin her yerinde.
  • yemekten saç çıkmasından iyidir.
  • karşınıza insan çıkarsa sorunu çözüyor veya çözülebilmesi için alternatif üretiyor. öteki türlü robot gibi elindeki cevap şablonlarından birini okuyor. bunun kadını da erkeği de aynı.

işini/müşterisini seveni verilen cevaplardan ayırt edebiliyorsunuz. "sorununuzu çok iyi anlıyor" ve "bununla ilgili kayıt açıyor" ise geçmiş olsun. konuşmayı bir an önce bitirip başka bir temsilciye bağlanın. şöyle yapalım, böyle yaparsak bu olur, onun yerine şöyle bir destek açalım ki daha hızlı ilgilenilsin tarzında cevaplar alana kadar tekrar edin.

not: işbu entari ekşi'de yere göğe sığdırılamayan bir banka ile çok da sevilmeyen internet sağlayıcısındaki tecrübelere dayanarak yazılmıştır.
  • erkek olup da aradığında alyan anahtarının ne olduğunu bilmeyen yüzlerce insanla karşılaştım bu güne dek. o anahtar ellerinde olmadığından yardımcı olamadığım onlarca insan da oldu. bunun kadın ya da erkek olmakla ilgili olduğunu düşünmüyorum o yüzden.
    hele ki işinin eğitimini alıp oraya oturan, size bir şekilde yardımcı olmaya çalışan insanları ''sığırlık'' kelimesini kullanarak genelleyemezsiniz.

not: genellemelerinizi sikeyim, dünyanın her yerinde.