şükela:  tümü | bugün
  • merhaba xx müşteri hizmetlerine hoş geldiniz. “welcome to xx customer care services” demişsiniz ama “customers having a strike with our services” olmuş resmen.

uzun yıllardır sadece gariban çağrı merkezi çalışanlarına haykırdığım bu düşüncelerimi şimdi sizinle de paylaşmak istiyorum, o suçsuz insanlardan da özür diliyorum.

peşin not: aslı hanım öncelikle sizden özür dilerim, sizi kırmak istememiştim. simit sat, onurlu yaşa dememeliydim. sizin işiniz de insanla, en zoru insanla uğraşmak. bir günde benim gibi 10 manyak arasa tımarhanelik olmanız işten bile değil. o tatlı titreyen sesinize bunu yakıştıramam. bağışlayın. kendinize dikkat edin.

-caps lock on-
    beni neden yoruyorsunuz? beni neden yormaya çalışıyorsunuz?
    -caps lock off-

yine lanet olsun ki aramak durumunda kaldım, sakinliğimi korumaya çalışacaktım bu defa; küllüğü önüme çektim, sigaramı yaktım, suyumdan bir yudum aldım ve mobil için 1’i tuşladım, gayet makul ve medeniyim buraya kadar. sonunda insan gibi bir menü gelmiş diyorum. fakat olur mu öyle şey? hemen ardından iğrenç sesiyle 40 tane saçma sapan şey söyleyerek kafamı sikiyor robot kadın.

şu kadar bir bilgi kirliliği mevcut biliyorum yorulacaksınız biraz, bunu yaşattığım için hepinizden özür diliyorum şimdiden.

——
    size özel 2 adet kampanyanız bulunmaktadır. internetim yetmiyor diyorsanız size özel bu teklifi kaçırmayın. ayda 40 lira yerine sadece 19 liraya tarifenize ek olarak kullanabileceğiniz aylık 4 gb internet paketi için 1i ana menüyle devam etmek için lütfen 9u tuşlayınız.

yaz aylarında internet kullanımlarım arttı ek pakete ihtiyacım var diyorsanız, ihtiyacınıza uygun paketleri öğrenmek ve satın almak için 4ü tuşlayınız. ana menüyle devam etmek için 9u tuşlayınız.

burada bir kaç dakika boyunca tv paketi tanıtıyor sanırım, o ara bayılmışım.

fatura bilgileri ve kredi kartı ile fatura odeme servisleri için 1 i
    tarife taahhüt kalan kullanım bilgisi ve yurt dışı servisleri için 2yi
    kapmanyalar için 3ü
    ihtiyacınıza uygun paketleri öğrenmek ve satın almak için 4ü
    internet ve cihaz ayarları için 5i
    kayıp çalıntı puk ve ürün servisler için6 yı tuşlayın.
    tekrar dinlemek için yıldızı tuşlayın.
    ——

bunları histerik bir şekilde titreyerek dinliyorum. ilk yardıma komşular yetişiyor. bileklerimi kolonyayla ovup gidiyorlar. ocakta yemekleri, beşikte bebekleri var.

yeniden arıyorum. ya ulaşacağım, ya da bu yolda can vereceğim. geri dönüşümüz yok artık. soran olursa dün gece çok harcamış, bu sabah tutumlu olup dengelemeye çalışırken yitip gitti dersiniz.

beynim yanmış ekrana bakıyorum hangi tuşa bassam diye, hiç bir seçim yapmadın diyor ve menüyü tekrar saymaya başlıyor. delireceğim amk.

müşteri temsilcisine bağlandığımda mala bağlamış halde olmamı mı tercih ediyorsunuz? neden böyle yapıyorsunuz? çok kırılıyorum, sinir doluyorum, apartmanda bizim kapımıza bıraktığı terlikleri için komşumuzun çocuğuna kızıyorum. bana bunları yaşatmaya hanginizin hakkı var? eriyen dondurmamın vebalini hanginiz ödeyecek? televizyona kafa atacak dereceye neden getiriyorsunuz beni?

hattımı taşıyorum diye mi oluyor bütün bunlar? veya faturam normalden fazla geldiğinde sizi arayıp, menüde kaybolup sinirle kapatayım ve o fatura bana girsin diye mi? bir radyo şakası mı? neyin peşindesiniz. kurban olayım salın beni, bizi, bizleri artık.

bölüm sonu canavarı müşteri temsilcisine ulaşmak 10 dakikaya ve sinir tahribatına, işimi halletmek 30 saniyeye, söylemeyi unuttuğum bir şey olursa da kapatıp yeniden aramaya çalışmam bir kaç ömre ve sol ciğere bedel.

inanıyorum ki bu menülerden nefret eden milyonlar vardır bu ülkede. vakit birlik olma vakti, kahrolsun anlayışsız, beyin siken çağrı merkezleri.

ben diyorum ki bu firmaları bir bir ortaya dökelim, toplanıp hep beraber arayalım müşteri hizmetlerini, biz de kendi menümüzü sayalım.

çağrı merkezi çalışanlarınızı hiç mi sevmiyorsunuz? iş güvenliği uzmanı arkadaşlar bir bakıversin çağrı merkezi çalışanlarının bu kadar hakaret yemesi bir tahribata yol açıyor mu? ve bunun yasal bir yükümlülüğü var mı? buradan da yürüyebiliriz.

fikirlerinize açığım.

einsteinler gelmesin kalbinizi kırarım.