• bankaların veya mobil operatörlerin müşteri temsilcilerine bağlanmak gün geçtikçe daha da zor, hatta imkansız hale geliyor. dijital asistan zımbırtısı sürekli "işlemlerini benimle yap" diye darlıyor, müşteri temsilcisine bağlamamak için kırk takla atıyor. zor bela müşteri temsilcisi istediğinizi kabul ettirdiğinizde de en az 15-20dk "şu anda tüm müşteri temsilcilerimiz diğer abonelerimize hizmet vermektedir" anonsu dinleterek yıldırma politikası uyguluyorlar.

ben de çözüm olarak artık konu ne olursa olsun şüpheli işlem bildirimi diyorum, hemen bağlıyorlar. konunun şüpheli olmadığını duyunca biraz trip atıyorlar ama yapacak bir şey yok.

(bkz: öyle saça böyle tarak)
  • 'hesap bakiyemi öğrenmek istiyorum ya da hesaba para göndermek istiyorum diyebilirsiniz' diyerek oyalayan robotlar yüzündendir. ya ananı sikeyim hesabındaki parayı öğrenmek için kaç kişi seni aradı şimdiye kadar? atm ve mobil ile yapamadığımız şeyler var ki müşteri hizmetlerini arıyoruz...
  • "beni aramışsınız" derseniz biz buna bir ürün kitleriz kesin diye hemen aktarıyorlar müşteri temsilcisine.
  • yapay zekanın ilk kurbanlarından biri bu sektör oluyor gibi duruyor fakat keşke başarılı olabilseler, hiçbir işlemi yapamayan sistemleri koyuyorlar çalışan sayısını azaltmak için
  • akbank müsteri hizmetleri pos iptali için aradığımda üc gün üst üste 30- 45-50- 65dk beklemişti. hepsinin ekran görüntüsünü alıp bddk'ya şikayet ettim. şikayet sonrası 5dk da işimi hallettiler.
  • sanki kolaydı da zorlaştırmışlar.
    - ne yapmak istediğinizi bir kaç kelime ile söyler misiniz?
    + müşteri temsilcisi ile görüşmek istiyorum
    - ne istediğinizi söylerseniz size yardımcı olabileceğiz
    + müşteri temsilcisi
    - kampanyalarımız için 1’i ebenizin damı için 2’yi… tekrar dinlemek için soforı tuşlayın
    + vay ben senin gibi …
  • “yapmak istediğiniz işlemi kısaca söyler misiniz?” diyerek, söylediğiniz hiçbir şeyle tatmin olmayan bilgisayar teyzeler yüzünden yaşanmaktadır. “müşteri temsilcisiyle görüşmek istiyorum” diyorsun, “ne konuşcaksın?” diyor. lan sana ne, bağlasana sen!
  • geçen dedim ki 'derdinizi bir iki cümleyle özetleyin' diyen yapay zekaya kredi çekmek istiyorum diye yalan söyledim, ulan az kalsın müşteri hizmetlerine bağlanacam diye kredi çekecektim. güvenlik adımlarını geçe geçe kredi tutarına kadar geldik.
  • genellikle firmanın bünyesinde barındırmadığı taşeron başka bir firmadır. çamaşır makineniz arızalıdır ararsınız karşınızda teknik bilgisi olmayan anca kayıt açan bir asgari ücretli çalışan vardır. ama sorsanız dünya çapında markalarımız var...
  • çok dallanıp budaklanıp kapatılmaz umarım. banka olduğu zaman kartım çalıntı vs diyerek bağlanıyorum, internet telefon vs konularında ise iptal kaydı oluşturuyorum onlar beni arıyor. kargo, e ticaret konularında ise twitter üzerinden dm atıyorum cep numaramı verip. onlar kendisi çözüyor meseleyi dönüş yapıyor.

öyle işte ya. sistemi bozuyorlar biz açık arıyoruz resmen. harcandık vallahi harcandık.
hesabın var mı? giriş yap