• karakter sınırına takılan başlık. şöyle olması gerekiyordu;
    "müşterisine über uygulaması yükleten sarı taksi şoförü"

über ile tanışmamı sağlayan sarı taksi şoförünün beni nasıl dolandırdığını anlatacağım.
    1-2 sene kadar önce bitaksi uygulaması ile taksi çağırdım. yolculuğum esnasında sarı taksi şoförü bitaksi'nin yüksek komisyonundan yakınırken bana über'i övmeye başladı. sarı taksi ile de kullanabileceğimi, çok daha güvenli ve dönem dönem yaptığı promosyonlar sayesinde daha hesaplı olduğunu söyleyerek beni ikna etmeyi başardı.
    yolculuğum tamamlandı ve bitaksi üzerinden ödememi tamamladım. o sırada bana;
    "istersen über davetiyesi atabilirim, ikimize de 40 tl promosyon kazandırır" dedi. ben de olur tabi dedim. "yalnız uygulamayı şimdi indirmen gerekiyor" dedi. ona da "tamam" dedim. hemen hesap oluşturdum. gerçekten de davetiye koduyla ikimize de 40 tl promosyon yüklendi. teşekkür ettim, araçtan indim. aradan 20 dakika kadar zaman geçti, bana e-posta ile über fişi geldi. bu ne acaba diye açtım. bundan sonra olanı anlatıyorum.

bana davetiye yollayıp hem kendisine hem bana 40 tl kazandıran taksi şoförü, bir de über kullanmışız gibi yolculuk başlatmış ve 39 tl civarı bir yolculuk ücreti çıkartmış. otomatik olarak da benim promosyonumdan kullanılmış. yani bu demek oluyor ki; adam benden hem bitaksi ödemesi aldı, hem 40 tl promosyon kazandı, o da yetmedi bana kazandırdığı promosyonu da "hop" diye kendine çekti. muhtemelen aslında cebimden ekstradan 1 kuruş dahi çıkmadığı için beni dolandırdığını da düşünmüyordur kendi içerisinde. fakat bu durumu über'e bildirince hem şoför uyarıldı hem ücretim iade edildi. şimdi soruyorum;

kendilerine rakip oluyor diye şikayet ettikleri über sisteminin içine sızarak onu bile kirletecek nitelikteki adamlara nasıl güvenelim?
hesabın var mı? giriş yap