şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izmir özdere'de kalemlik orman kampı yanında bulunan güverte balık restorantarafından google maps yorumları üzerinden yapılmış bir ifşadır.

rezalet başlığı olarak açmayı düşündüm fakat olaya birebir şahit olmadığım için bu başlığı açmayı uygun buldum.

boş zamanlarımda google maps üzerinde gezerek değişik mekanlar keşfetmeyi severim. işletmeler hakkında yapılan yorumları okurum. yine bu tür bir araştırmam sırasında izmir özdere kalemlik orman kampı yanında bulunan gökkuşağı koyunda güverte balık restoran isminde bir mekan gördüm. google maps üzerinden hakkında yapılmış yorumlara tıkladığımda müşterisi ile iğrenç bir polemiğe girmiş bir işletme ile karşılaştım:

google maps linki

bu da kısaltılmış link:

kısa link

yorumlar kısmında bir alman vatandaşı restoranı beğenmediğine dair bir yorum yapmış. yoruma cevap olarak işletme sahibinin yazdığı şeyler hiç hoş değil. adam işletmeyi bir şekilde beğenmemiş olabilir ama senin bu yorum altına kişinin cinsel tercihinden tutun da yaşadığı beldedeki insanların yaptığı dedikoduları bile yazman nedir allaşkına? adamın cinsel tercihi ve hakkında bu küçük ilçede çıkmış dedikodularla restoranı beğenmemesi arasında ne tür bir alaka var?

resmen pırıl pırıl bir ad hominem örneği olması açısından da bu giriyi buraya bırakıyorum.

işletme sahibini kınıyorum ama vay anam vay neler dönmüş serhat ya demeden de kendimi alamıyorum.