şükela:  tümü | bugün
  • söylenene göre başlamıştır
    kaynak

ekleme:
    haydar ibadi, yaptığı açıklamada "türkiye ne musul operasyonunun ne planlanmasında, ne uygulanmasında ne de musul'un kurtarılmasında hiçbir rol almayacak" dedi.
    kaynak2
  • "musul ey musul, geliyoruz usul usul" gibi slogan atanları görecek miyiz bakalım
  • son hayır bitecek gibi görünmüyor. bulgur pirinç olayları olmaz umarım.
  • an itibariyle başlamıştır.
    sonu devlete millete yararlı biter umarım.

abd bu yaptığıyla türkiye ile köprüleri tamamen yıktı.

türkiye kuzey ırak üzerinden operasyona dahil olursa işler karışacak gibi duruyor.
  • amerika bu hamlesiyle bölgede en büyük ortağı olan türkiye'yi karşısına aldı. hala açık açık terörunsurlarını desteklemekte ve sahip çıkmakta. ama bir bakıyorsun küresel olarak teröre karşı bir duruşu var ki, of of ortalığı yıkan 1. kalite hayat kadınları gibidir o duruşları. yersen tabi o duruşu.

vatana millete hayırlı olsun.
    esas şimdi başlıyor kuzey ırak sorunu. bunun rusyası var, iran'ı var, çini var, türkiyesi var. amerika ikinci vietnam'ı yaşayacak.
    (bkz: vaziyet alın buralar karışacak)
  • sebep olacağı yıkımın ve mezhepsel dalgalanmanın ortadoğuda beklenen büyük savaşı tetikleyeceği düşünülen operasyon. pek katılmıyorum gerçi o büyük savaş bin yıldır çıkacak hala çıktı çıkacak belki de çoktan başladı bilmiyorum.
  • türkiye'deki milyonlarca insanın sırf operasyona sokulmadılar diye ruhen ışid safında olacağı operasyondur.

şii-sünni-ezidi fark etmeksizin ışid'e kurşun atanların da onlardan kelle alanların da yolu açık olsun!
  • yeni bir göç dalgası yaratacaktır. hazır olmalıyız. umarım mezhepsel bir savaş çıkmaz. tek temennim bu.
  • ben sıkıldım bu dünyanın hallerinden savaşlardan çatışmalardan. next next diyip son halini görelim beğenmezsek select kıyamet yapalım olsun bitsin artık.

huzur için her şeyle irtibatı kesip dağ evine kaçmak lazım.
  • telefonuma şöyle bir mesaj gelmişti birkaç gün once. şimdi biraz yanlış oldu sanki. dualarimiz abd ve pyd askerlerine mi?

"arkadaşlar şimdi az önce cübbeli ahmet hoca lalegulde canlı yayında musul harekatının cok önem arz etmektedirbüyük tehlike altında olduğunu söyledi her kesin dua seferberliğine çağrı yaptı aşura gecesi yani pazartesi akşamı okunanlar bildirilecek oda duasını yapacak şimdi sizden ricam okuya bildiğiniz kadar hizbul bahr, 1479 selamun kavlen mirrabbirrahimi, okuyamayanlar 450 defa hasbiyallah ve niğmel vekil, özellikle dediki sayıyı zapt ederek 16.641 ya latıf yasin ve fetihler gönderin dedi ne olur keyfi bırakalım bu dua ordu katılalım vede dediki biz bu ana kadar böyle sini hiç görmedik dedi iran cok güçlü destek veriyor ama yinede allah in gücüne ulaşamaz biz dua edelim lütfen duyarlı olalım okuyalım askerimiz musul da sıkışıp zayiat vermeyelim onlar bizim için canlarını ortaya koyuyor biz ise rahat ortamda onlara dua etmezsek bizim aleyhimize olur. lütfen şurada üç günümüz var ne okuya bilirsek ortam cok gergin ve kırıtik tamam mı inş kardeşim okunacakların okuyanların bildirisini bekliyorum rabbim şimdiden kabul etsin inşallah amin"