• muhtemelen vegan bir tasarımcının yaptığı afiştir. hayvan haklarıyla ilgili afiş yapayım desen bu kadar net afiş yapamazsın.

(bkz: türcülük)
  • kahkaha attırmış ve aklıma bir fıkra getirmiş reklamdır.

--- fıkralarla türkiye ---

çok zengin olan adam salak oğluna bir iş kurmaya karar vermiş.
    fakat daha önce çocuğuna kurmuş olduğu bütün işleri berbat ettiği için adam artık bıkmıştır ve ona muhteşem bir sosis fabrikası kurmuş. oğlunu da yanına alan baba sosis fabrikasına gider ve oğluna;
    - "bak oğlum bu çok basit bir iş buradan öküzü koyuyorsun; karşıdan sosis olarak çıkıyor. anladın değil mi" oğlum der. bu kadar basit bir iş sana. oğlu da anladım gibilerinden kafa sallar ve babasına;
    - " peki buba bu taraftan sosisi goyarsak öbür taraftan öküz çıkar mı" der. babası da yok olum o teknoloji sadece ananda var.

--- fıkralarla türkiye ---
  • gerçekten rezalet bir afiş. yeğen paintte yapmış herhalde. bu iş için para da vermişler mi?
  • konuyla dalga geçen suserler olsa da bundan etkilenecek çocuklar da var.

oğlum etin ne olduğunu anladığı andan itibaren et yememeye başlamıştı ama farkında olmadan sucuk yiyordu. bir market alışverişinde indirim çığırtkanlığı yapan kızı duyana kadar. kız dana sucuk diye bağırırken oğlum bana sarılarak ağlamaya başladı sucukta dana mı var diyerek. henüz okula başlamamıştı. o acısını unutamıyorum. uzun süre sucuk yemedi. vegeteryan olmadı ama et tüketimi hala minimal.

bazı çocuklar hatta bazı erişkinler için bile travmatik bir reklam.
  • salakça bir reklam.
    gören herkes mantik hatalarini anlayabilir.

1) ineğin derisinden kıyma yapılmaz.
    2) o makineye kemikler atilmaz.
    3) inekler makinenin ust kismina sigmaz, o şekilde oturmasi teklif bile edilemez.
    4) inek hiç anadolu inegine benzemiyor.
    5) sakatatlardan kıyma olmaz.
    6) okudun mu lan bu maddeye kadar? şaka di mi?
  • pazarlamacısı gerizekalı veya konusundan bihaber olan bir firmanın başarısız reklamı.

herhangi bir et yemeğinin konu edileceği bir reklamda, kesilen hayvanı göstermek tepkiye sebep olur ve negatif etki yaratır (yani en azından biraz medeniyet görmüş bölgelerde bu şekilde).

diğer bir konu hangi mesajın verildiğinin belli olmaması, kaliteli misiniz? ürün mü çok güçlü? hepsini aynı anda veremezsiniz. hadi onu da geçtim, 1800 wattlık bir ürün, bir kıyma makinesi için leş ürün kategorisindeyken, en güçlü kıyma makinesi diye yalan söyleyip müşteriyi gerizekalı yerine koyma, bu vesile ile aslında söylenmesi gereken ve müşterinin güvenini sağlamlaştıracak yegane belge olan kalite ödülünü de bu salaklıkla boşa çıkarma falan hepsi var.

tebrik ederiz. umarım sonraki nesillere ders niteliğinde olur, nasıl reklam yapılmamalı temalı.
  • kıyma koyunca inek çıktğını gösterseler daha etkili olabilecek reklamdır.
  • kahramanmaraş'ta da birçok billboard üzerinde gördüm. hatta şaşırdım. zira her adım başı musullu reklamı. hiç masrafı olmasa, sırf kâr etse bu kadar reklama para verilmez iflas ettirir diye de düşünmedim değil.
  • musullu et kıyma makinesi firmasının yapmış olduğu rezalettir . güney kesimde ( antep ,iskenderun vb.) bilboardlarda kullandığı reklam afişiyle çocukların psikolojisiyle oynatmaktadır . umarım buradan görerek buna son verirler .
    link
hesabın var mı? giriş yap