şükela:  tümü | bugün
 • "kütüphaneciyim, mart ayında bayramımız oluyor" diyen dolu dolu bir twitter kullanıcısı. bir kaç gün önce twitter'da başladığı ve sonra da medium'da metin haline getirdiği "sosyal bilimler alanında akademik 1 araştırma için nereden başlanır? nereye bakılır? literatür nasıl arşınlanır?" adlı yazısı sanırım bütün sosyal bilimciler tarafından en az bir kez tıklanmış durumda.
  ellerine sağlık.
 • bir twitter kullanıcısıyla yazışmalarından anladığım kadarıyla kendisi fetöcü. fetö-akp sözkonusu olduğunda suçlu mutlaka akp oluyor. fetö'ye dair diğer değişkenlerden bağımsız tek bir eleştirisi yok. "e ama ben de onları haklı bulmuyorum" dan öte bir tavır sergileyemiyor. adamlar psikopat bir hocanın peşinde ülkeyi yaktılar, bu hala "e ama ben de onları savunmuyorum" modunda. tipik fetöcü sinsiliği. fethulah gülen hakkında bir eleştiri yap desen yapamaz. ama meşru bir siyasi partiyle ilgili tonla felsefi sosyolojik zırvalıklar kasar.

  ha başka nerden anladın fetöcülüğünü diye sorarsanız, nefretinden öfkesinden derim. tipik fetöcü kudurukluğu var bunda da. akp/siyasal islam/dindar halk gibi bazı anahtar kelimeler devreye girdiğinde kuduruyor. burada daha evvelden ifşa ettiğim diğer bazı seküler kılıklı fetöcülerde de olduğu gibi, kendisini ele veren unsurlardan biri de öfkesi. fetöcülerin mağlup olmalarının verdiği türden bir kudurmuşluk.
 • twitter'da takip edilesi nadir yazarlardandır. özellikle nuri pakdil eleştirisi konusunda son derece haklıdır. selam olsundur. "tonla felsefi sosyolojik zırva kasma" gibi* huyu yoktur bu arada.

  https://twitter.com/mutenatik
 • fetöcülerin haberdar adlı sitesinden haberler paylaşmasına ek olarak, azılı fetöcü mustafameshur gibi hesaplarla da kakara kikiri takılan biridir. geçenlerde karşıma çıktı, cübbeli'nin pornografik görüntülerini içeren aşağıdaki tiviti rt'lemiş. gizli çekimler/kayıtlar üzerinden kamuoyu yapmak tipik bir fetöcü alışkanlığıdır. can çıkar huy çıkmaz. rt'lediği kişi de zaten söylemeye gerek yok, bir fetöcüdür. bir de ilginç değil mi, bunca dini camiadan rahatsız, seküler/akademik bir imaj çiziyorsun ama fetöcülerle ilgili tek kelamın yok.

  https://twitter.com/…yyam/status/906847279189053440

  ps: benzer bir karakter için (bkz: hani marjinal bizdik)
 • yukarıda da ifade buyurmuştum. bu arkadaşın fetöcülüğünün en büyük delili türkiye'deki dini çevrelere ve sıradan akpartili vatandaşlara karşı kudurukluğudur. bayaa bayaa akıl sağlığını yitirmiş, dellenmiş. normal tivitlerinde aklı başında aklıselim biri sanıyorsunuz, ama mevzu akparti, dindar, vatandaş, akpartili gibi paydalara geldiğinde kuduruyor. frankenstein'a dönüşüyor. fetöcülüğün eseri bunlar. fethullah gülen gerek açıktan gerekse kendi aralarındaki enformasyon/iletişim yoluyla kendi bağlılarını akpartiye dindarlara ve sıradan akpartili vatandaşlara karşı akıl almaz bir saldırganlıkla doldurdu. bu dolduruşun neticesini 15 temmuzdaki fetöcü askerlerin saldırılarda gördüğümüz gibi, kendi aramızda takılan sıradan görünümlü tiplerin bu gibi söylemlerinde de müşahede etmek mümkün.