şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda influencer dallamaların ve dolap satıcılarının gaz vermesi sonucu insanların yaptığı lüzumsuz etkinlik.
  akrilik boya lobisini de unutmamak lazım.

  neymiş, mutfak dolabının rengi kötüymüş, x marka boya ile 5-6 günde çok güzel oluyormuş. olmuyor, yapmayın.

  sonra marangoza dolap mı yaptırsam yoksa hazır dolap mı alsam diye düşünür durursunuz.
 • harika bir işçilik uygulayarak, hatta üzerine rölyef desen atarak silme marangoza kök söktürecek sonuçlara ulaşabilirsiniz. tabi bunlar için kullandığınız malzemeyi tanımanız lazım. video izleyerek yolunu öğrenebilirsiniz ancak denemeniz lazım ki rafine sonuç alabilin.
  ayrıca aklınızda bulunsun, yaptığınız sonuçtan gayet memnun olsanız da, kiracıysanız ev sahibiniz sizinle aynı fikirde olmayabilir.
 • kiracıysanız ve gerçekten mutfağınız içinize sinmiyorsa yapışkan kağıt seçeneğini de bir düşünün derim.hem daha az maliyetli hem kokusu,kuruması vs dertleri yok.düz,desenli çok fazla seçenek var.
 • herkes aynı derecede el beceresine ve öngörüye sahip değil maalesef. doğru malzemeleri kullanarak gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz, eğer yeteneğiniz ve biraz da estetik zevkiniz varsa. yoksa zaten yaptığınız hiçbir şeyden hayır gelmez, işinin ehli ustalar da bu şekilde ekmeğini kazanır.
 • görsel
  şöyle bir dolabınız varsa lütfen yapınız ne gerekiyorsa.
 • (bkz: midyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak)

  bari sadece kapakları boyayın amk.

  *
 • lüzumsuz yorgunluk.
 • dolapların renginden sıkılan, değişiklik isteyen ve bunu en az maliyetle yapmak isteyenler için en iyi fikirlerden biri boyamak bence.

  bizim mutfak dolaplarımızın rengi kırmızı olduğu için biraz sıkıcı gelmeye başlamıştı.

  daha önce yapışkanlı bant kullanarak hepsini kaplayıp bir iki yıl kadar o şekilde kullanmıştık.

  bu yaz pandemi nedeniyle evde canımızın sıkıldığı günlerden birinde yeniden aklımıza geldi, acaba bu kez dolapları mı boyasak diye düşündük kardeşimle birlikte.

  sonradan benim gözüm korktu biraz ama o baya hevesliydi.
  yapalım yapalım diye tutturunca biraz araştırmaya başladık.
  internette bu konuyla alakalı çok fazla paylaşım, video var.
  her aşamayı detaylı detaylı öğrenmek çok kolay.
  açıkcası tek zorluğu yorucu olması ve sabır gerektirmesi :)

  biz 4 kat boyadık. 2 kat da vernik uyguladık.
  her kat sonrasında 24 saat beklenmesi gerektiği için tam 6 günümüzü aldı :)
  kulplarını da değiştirip yeni bir dolap havası kattık.

  mutfağı kullanmak çok zor oluyor bu süreçte, hatta biz mermer tezgahı da boyamayı düşünüyorduk ama birkaç gün boyunca hiç kullanılmaması ihtimali bizim için imkansız olduğundan vazgeçtik.

  bulaşık ve çamaşır makinemiz de çok eskiyip rengi sararmıştı, hazır elimiz değmişken onu da boyadık. hatta onlar çok daha güzel oldu bence :)

  büyük bir heyecanla başladığımız için öncesinde net bir fotoğraf yok, boyamanın yarısında aklımıza geldi fotoğrafını çekmek, ama yine de bir öncesi sonrası fotoğrafı ekleyeceğim.

  öncesi:
  görsel

  sonrası:
  görsel

  vay efendim sakın yapmayın kötü oluyor, sonrasında kapı kapı gezip marangoz arıyorsunuz diyenlere hiç aldırış etmeyin derim, istediğiniz şeye gereken emeği verince her şey çok güzel oluyor.
  bizim dolaplarımızı her gören, aaa dolaplarınızı mı yenilediniz diyor.
  hayır boyadık dediğimizde de inandıramıyoruz kimseyi :)

  yaklaşık 7 ay oldu, şimdilik gayet memnunuz hiçbir sorun yaşamadık. sadece sivri cisimlerle sert darbeler alırsa boya atıyor doğal olarak, o konuda dikkat edilmesi gerekiyor.

  kullandığımız boya cadense marka, antik beyaz rengi
 • teknik olarak arabanızı fırça ile boyamak ile aynı sonuç verir, 4 metre öteden telefon ile çekip 5 cm instagram karesine atarsanız gayet güzel görünür ama kullanma mesafesinde rezalettir.
  teknik olarak mdf gibi parlak yüzeyler evde boyamaya müsait değil. boya sonrası genelde tırnağınız sürtse çıkan bir yüzey elde edersiniz. mobilyaların birbirine sürtmesi de bir süre sonra kenarlardan boyaları attırır.
  bunu yapacağınıza biraz daha koyun sadece kapakları değiştirin emin olun sonuç içinizi açar.
hesabın var mı? giriş yap