• ekmek ve pastacılık üzerine malzeme satışı yapılan site. ılk kuruluş amacı gastronomi üzerine tüm kitapları bir platformda toplayıp daha ulaşılabilir kılmak. bunun yanında şuan çok yoğun bir şekilde ekşi mayalı artisan ekmek eğitimleri veriyorlar. daha doğrusu kurulmasını sağlayan ibrahim dinç tarafından veriliyor. eğitimlerinin çok verimli olduğunu düşünüyorum. ekşi mayalı ekmekle ciddi ciddi uğraşanlar için tercih sebebi olabilir. tabi maddi anlamda düşününce eğer maddi durumunuz çok da iyi değilse ve bu konuyla sadece hobi olarak ilgileniyorsanız çok da mümkün olmayacaktır. ancak geleceğe yönelik planlarınız varsa, bir iş olarak da yaklaşıyorsanız o zaman kaçırılmayası eğitimdir. maddi anlamda sorun olmayacaklar ise zaten düşünebilirler.
    sitedeki malzemelerde ise şu ara bazılarında indirim görüyorum.
  • bu gün müşteri hizmetleri tarafından dalga geçildiğim site , 01.05.2020 tarihinde taha dinç'in "karakılçık" kitabını sipariş etmiştim bir de yanında hamur kazıyıcı aldım.

kitap 250 lira ve kargo ücretsiz ancak hamur kazıyıcı 5 tl kargo ücretsiz değildi (9 tl kargo ücreti vardı).internet sitelerine hem kargomun durumunu öğrenmek hem de kargo ücretini dahil etmemelerini rica etmek için girdim, site sadece whatsapp yazışmalarının yapıldığı bir telefon numarasına yönlendiriyordu (552 636 53 02) . whatsapp'ta numarayı ekleyince müşteri hizmetleri ile konuşmam başladı.

konuşmamız düzgün başladı, kargomun yoğunluk nedeniyle ancak 09.05.2020 de veya 11.05.2020'de verilebileceğini söylediler , buraya kadar normal geçen konuşmamızda kargo ücreti konusunu açtım , bana çözüm olarak sıfırdan yeni sipariş girip ödeyerek kargo ücreti almayacaklarını söylediler ,ben de kredi kartımdan 2 kere ödeme yapmak istemediğimi belirttim ve başka bir çözümünüz yok mu diye sorduğumda bana temsilci arkadaş "mslf" şeklinde bir cevap verdi . anladığım kadarıyla "maalesef" demek istedi .

neyse gene düzgün bir şekilde 2020 yılında olduğumuzu bu durumun kolayca çözülebileceğini bu kadar zorlaştırmalarına gerek olmadığını , düzenli alışveriş yaptığım n11 veya hepsi burada tedarikçilerinde ne kargoda ne de siparişlerimde bu tarz sorunlar yaşamadığımı söyledim sonuç olarak temsilci arkadaş "ne güzel ( gülücük emoji, melek kafalı emoji ) şeklinde bana dönüş yaptı .

ciddiyetsiz iş yapacaksanız ve müşterileriniz bir şey sorduğunda ukalaca cevaplar verecekseniz bu işi hiç yapmayın daha iyi .

edit: bugün halen ürünüm gelmedi , yukarıda paylaştığım whatsapp iletişim numarası ve müşteri hizmetlerinden cevap alamayınca kadıköy mağazasından betül hanım'a ulaştım, kendisine teşekkür ederim siparişim ile ilgilenip beni hemen bilgilendirdi ve kargo sipariş numarasını gönderdi .
  • buradan hamur çizme jileti ve hamur kazıyıcı 4'lü set aldım, trendyol üzerinden. yarabbim, nasıl mükemmel. jilet zaten şahane de o hamur kazıyıcı set gayet kaliteli ve boy boy; 2 kesme 2 kazıma.

besaş'tan benim gittiğim saatlerde ekmek alamayınca (akşama mesai bitimi olduğundan, sabah da evden çıktığım saatte açmamış oluyorlar) ve marketten de bir tam buğday ekmeğine 18 tl vermek istemediğimden iş başa düştü. mecbur evde ekmek yapıyorum. öyle ekşi maya kullanmıyorum. gayet tok tutan ve tamamı tam buğdaylı şahane ekmeklerim var artık. bunlar da ekmek yapacak birinin kullanmak isteyeceği malzemeler. çok iyi oldu.

ha ama, bir jilete 41 küsur tl vermek de manyakça bir şey (90 tl'den 70 tl'ye, ordan da 41 tl'ye düştü) ya da plastik bir hamur kazıyıcının tanesine 5,85 vermek (toplam 23,40 tl) tamamen aptallık belki; lakin epey bir zaman da kullanacak gibiye benziyorum. bu ekonomide şimdi aldığın şey zarar değil kâr maalesef.
  • 100 gram mayaya ( su ve un) 45 tl diyorlar.
    internette 10 tl ye satiliyor. ki komsudan istesen bile epeyce cope gittiği icin bedava verir var ise...
    gerçekten 45 tl ye bu adamlardan alan varmidir.
  • kesinlikle alışveriş yapılmaması gereken yer 250 liraya sattıkları kitaplarını düzgün paketlemeyip hasarlı bir şekilde tarafımıza yolladılar kitabın kapağını bile açmadık değişim istedik ve o da ne,kitapta iade ve değişim yokmuş dayanıksız tüketim malı mı satıyorsunda iade olmuyor, terbiyesizlikten başka birşey değil.almaın aldırmayın
  • kadıköy söğütlüçeşmede ekmek, yemek kitapları ve mutfak ekipmanları satan bir yer olmasının yanısıra ekşi mayaartisan ekmek eğitimleri de veren bir yer.

işlerini layıkıyla yaptıklarını düşündüğüm için iyi bir ekmekçi olmaya karar verince doğrudan yanlarına gittim. tabi eğitimleri biraz pahalı olduğu için yalnızca ilk etapta gerekli olan unu ve mutfak ekipmanlarını almakla yetindim. sıfırdan başlamak istediğim için maya satın almadım. ekşi maya üretmek basit gibi görünse de çok komplike bir iş. bu yüzden fazla bilgi kirliliğine maruz kalmadan ibrahim şefin metodunu uyguladım. ilk ekmeğimi yapmak için mayamın oluşmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

hiç denecek kadar az rağbet gören ekşi mayalı ürünler hakkında insanları bilinçlendirerek idealist bir yol tuttukları için özellikle ibrahim dinç şefi takdir ediyorum. öyle bir niyetleri yok ama umarım daha fazla insana ulaşma amacıyla sağda solda mekan açıp kaliteden ödün vermezler.
hesabın var mı? giriş yap