şükela:  tümü | bugün soru sor
  • menemen yapmayı oldukça zor bir şey zanneden ve birde müthiş yaptığını iddia ederek bununla övünen tiptir. menemen yapmak için iq'nun 80 olması yeterli zaten, birde bununla övünmek nedir?

- müthiş menemen yapıyorum bee offf valla parmaklarını yersin bak! kendime özel tarifim var.
    + tebrik ederim...

edit: bu entry hakaret içermemektedir. menemen seven insanlara saygımız her daim var.
  • "ben de fırından müthiş ekmek alırım" şeklinde yanıtlanması gereken insandır.
    sonrasında ekmeği menemene banıp birlikte yersiniz.
  • pul biberi yağda yakılmış yumurtanın sadece sarısıyla yapılan, tereyağlı (bkz: çakallı menemeni)'mle dahil olduğum gruptur. kralını tanımam.

edit: bitirdiniz lan beni özel mesajla tarif ver diye diye diye. alın size tarif:

--- spoiler ---

çakallı menemeni mumkunse cekirdeksiz domatesten, bol tereyagi ile, yumurtanin sadece sarisi kullanilarak ve rendelenmiş kasar peyniri icine atilarak yapilir, ustune dokulerek degil. ama icinde mutlaka peynir olması caizdir. yeşil biberler (bibersiz yapıldığı da olmuştur) bol tere yağında öldürüldükten sonra acılı olması isteniyorsa pul biberi yağda yakılır (kısık ateşte) ve domatesi sonra eklenir. domatesler pişerken 3-4 dakika sonra mutlaka ezilmeye başlanmalıdır. ezme işlemi suyunu bıraktıktan, püremsi bir kıvama gelene kadar devam eder. koku artık pişmiş domates kokusuna dönünce, en son karabiber de eklenerek birkaç kez kaşıkla çevrilir. tuzu ocaktan alındıktan sonra eklenir ki yumurtalar pıhtı halini almasın. afiyet olsun efendim.
    --- spoiler ---
  • tebrik edeceğim insandır zira ben iyi menemen yapamam.
  • soğanları ve biberleri yakmadan yapabiliyorsa haklıdır.
  • ya yemek yapmayı hiç bilmeyen ya da yaptığı yemekler o kadar güzel olup sadece domates biber ve yumurta ile mükemmel çember yaparcasına menemen yapan kişidir.

menemen dünyanın en basit yiyeceği olabilir belki de evet ama mükemmelliğin ve lezzetin sadelikten geçtiğini bilmeyen 70 iq lulara dert olmuştur.
  • mükemmel menemen yaptığım doğrudur. kışın yaptığımda yazdan hazırladığım konserve domates kullanıyorum. lezzetli oluyor.

edit: erkeğim, heteroseksüel im. sözlük abazanları yeşillendirip durmayın.
  • yumurtayı kendi yumurtluyorsa tebrik edeceğimiz insandır.

yoksa çok da matah bir şey yapmadığı için he he en harika sensin deyip geçmeliyiz. yoksa kırılırlar.
    bunlar bir de çok kırılgan olur.
  • erkut abi ye yönlendirilmesi gereken insan.

"şimdi bunu alın. menemen'de bir çiftliğe kapatın.3 ay, 3 öğün menemen verin. sıkıldım derse öğün artırın. sonra avustralya'ya aşçılık okuluna yollayın. döndükten sonra da mengen'de staj yapsın, hadi bakalım"
  • samsun-ankara arasındaki çakallı menemencilerinden birisidir.