şükela:  tümü | bugün
 • siz istemeseniz de sizinle görüşmek isteyen insanların kullandığı cümle.
  karşılığında verilecek samimiyetten uzak, oyalayıcı ve baştan savıcı cümle için (bkz: tabi ki görüşürüz).
 • kopru geçişlerinde uygulanan dayı tarifesi turevi tatilin sona ermesi ile biten yaz arkadasliklarinin ayrılık cümlesi. telefonlar verilir alınır, mutlaka goruselimler, beraber biyerlere gidelimler havalarda uçuşur lakin bir insan evladı olmamıştır ki hayatımda tatilde tanışıpta uzun boylu bir dostluk geliştireyim.
  bonus (bkz: turk insani tanismak ister)
 • şu an seni görmeyi canım hiç istemiyor, ama hayatta bir gün mutlaka isteyeceğimi düşünüyorum, o yüzden iletişimimize arada görüşme gazı vermekte fayda var, zamanı bilmiyorumama o gün gelince konuşuruz nasılsa, alt cümlesinin seslendiriliş biçimi..
 • iş hayatında özellikle, tipik "herkesle aram iyi olsun aman çevrem geniş olsun" insanı mottosu

  - tanışıldıgında / karşılaşıldıgında karşıdakinin el çifti heyecanla tutulur, dişler gösterilir sırıtarak, sanki çok mutlu oldun onu görmekten imajı verilmelidir.
  - kişi hakkında hatırlanan bilimum uyduruk ayrıntı sorulur :" aa teke zortlatması kursuna gidiyodun dimi sen nooldu?" "bi aykut vardı noldu ona" gibi
  - "çok zayıflamışssın sekerim" "ay guzelleşmişsin, afet olmuşsun afett" gibi yaglar cekilir
  - genel durumu hakkında iki tarafta bik bik lenir
  - karşılıklı telefonlar verilir, biri verir öteki çaldırır hatta, ay tamam çaldı ben kaydedicem denir,
  - yanakları birbirine değdirerek öpüşüp, veda edilir,

  "mutlaka görüşelim şekerim ay ne güzel tesaduf oldu" denir.

  yıllar önce biri beni feci göt etmişti, hayır , yukarıdaki teknigi uygulamıyorum elbette ama ismi burcu olsun, kızla karsılastık, konuştuk görüşelim ya dedim, kız da bana şöyle dedi: "nasıl görüşücez ya sallama şimdi". eski iyi arkadaşlar dürüst oluyor iyi de oluyor.
 • aslında görüşmeyeceğini bal gibi bilen kişinin kurduğu cümle. hayır, görüşmeyeceksin arkadaşım işte. nedir yani bu samimi görünme çabası?
 • eski dostlar arasında söylenegelen, fakat gerçeklikten öte insanlar arasında bir samimi samimiyetsizlik yaratan söz öbeği. kullanılmaması şiddetle tavsiye edilir.
 • bu cümlenin öncesinde de görüşülmemiştir sonrasında da görüşülmez.
 • bir modern dünya sözü. oysa modernleştiremediklerimizdenseniz "mutlaka" nın gelecek imleyen cümlelerde yer alamayacağı kadar tekinsiz bir dünyada yaşadığımızı unutmamışsınızdır.

  -görüşme ihtimali var mıydı acaba?
  -ne demek abla buyrun; "mutlaka görüşelim"iz var. çok taze. yeni çıktı.
  -"kısmet olur da görüşürsek" varsa ondan alayım ben.
  -ondan kalmadı abla. satılmıyor artık. biz de bıraktık ihtimal getirmeyi. trendler böyle.
  -...
 • yurt veya şehir dışından gelen arkadaşlarıma ilk gönderdiğim mesaj, 'hoş geldiniz' oluyor. 'mutlaka görüşelim' demeyi yapmacık buluyorum. o insanlara buraya gelme amaçları sadece benimle görüşmekmiş gibi bağlayıcı davranarak seyahatlerini zehir etmek istemiyorum. benim gibi görüşmek isteyecek onlarca kişi olabileceğini tahmin edip, öncelik talep etmektense, tercihi onlara bırakıyorum. benden daha çok görüşmek isteyebilecekleri arkadaşları olabileceği gibi, ailevi bir ziyaret de olabilir geliş nedenleri.

  gerçek dostluklar yıllarca görüşmeyen insanların bir araya geldiklerinde daha dün görüşmüş gibi rahat olabilmesinde saklı. irtibatı koparmayalımcılar*, mutlaka görüşelimciler, yedi meşaleciler ve michael dudikoffçulardan ancak insta-buddy oluyor.