şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir erkek için aslında basit bir şeydir. 5 yıldır çok mutlu bir evliliğim var ve ufak tefek şeylerle bu denli mutlu olabiliyoruz. sizleri de bu konuda aydınlatnak isterim;

  öncelikle eşimi ve metresimi eşit seviyorum. metresim için eşimi ve evimi ihmal etmiyorum. şu an eşimden 2 evladım var, geçenlerde metresim hamile olduğunu söylediğinde,ilerde ben ölünce evlatlarım arasında miras kavgası olmasın, köylü gibi birbirlerini gırtlaklamasınlar diye,metresimi çocuğu aldırmaya ikna ettim. pek kolay olmadı, bir kaç kez küvette boğmaya çalıştım, 1 kez o beni bıçakladı, bir iki kere de gaspçı tutup yollarda kendisini sürükleterek korkuttum falan ama en sonunda bir miktar nakit parada anlaşınca,kürtaja ikna oldu. kürtaj vakti geçtiği için,biraz uyuşturucu ve bir elbise askısı sapıyla halletti o işi. gerçi kanaması durmayınca gece acil servisin önüne atıp kaçtım ama şık bir kolye karşılığı brni affetti... huzurum bozulmadı allaha şükürler olsun...

  siz siz olun bu dengeyi iyi kurun,mutluluğunuz bozulmasın.
 • - ince ruhlu bir insansanız, kalın ruhlu bir insanla evlenmeyin. tersi de geçerlidir. birbirinizi yer bitirirsiniz. birbirinizi yemekle kalmaz, çoluğunuzu, çocuğunuzu ebeveyninizi mahvedersiniz mutsuzluğunuzla.

  - yapmayı sevdiğiniz şeyler ağırlıkla partnerinizi mutlu etmiyorsa, bu ileride daha büyük sorunlara neden olabilir. örneğin siz doğayı seviyorsanız, ama o şehir yaşamını seviyorsa, siz içe dönükseniz, o dışa dönükse gibi durumlar aslında her ne kadar bir ilişkiyi zenginleştirici şeyler de olabilse de, eğer bunun dengesi kaçık ise, ilişkinin dengesini bozacaktır. evden çıkmayan biri ile eve girmek istemeyen birinin birlikte yaşamı zamanla iki tarafı da yoracaktır.

  - hiç kuşku yok ki, aynı kültürel damardan beslenen insanlarsanız, aynı ideallere sahipseniz bu mutlu bir aile kurmanız için önemlidir.

  - eğer taraflardan birinin iq'su, ya da kavrayışı diğerine oranla bariz bir şekilde geride ise, bu zamanla sıkıntılar yaratabilir. anlatılanı anlamayan, soyutlama becerileri eksik, sosyal zekası kısıtlı, analiz yetisi güdük kalmış taraf, zamanla diğer tarafa yük olmaya başlayacaktır. bu nedenle partnerinizin zeka seviyesini önemseyin derim. gerçi bir çok ilişkide bu durum sevgi ile aşılabiliyor.

  - ten uyumu şart.