şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: oxymoron)
  • utopyadir bu
  • "ay ben şimdi evlendim dur biraz daha evli gibi oliim" kafası yapılmazsa mutlu olmaması için hiç bir engeli olmayan kavram.
  • evliliği mutluluğun antitezi varsaymayanların kavuşabileceği mutlu son.
  • nietzsche agladıgında adlı kitapta dr breuer ve nietzsche'nin evlilik üzerine gecen bir diyaloglari vardir mutlu evliligi, evliligi acıklar nitelikte. şöyle ki;

nietzsche : evlilik bir hapishane degil,icinde daha yüce bir seylerin yetistirildigi bir bahce olmalıdır. (yardir)

nietzsche : evlilik büyük hacimli bir seydir,her zaman iki kişi olmak icin, sevgiyle dolu kalmak icin büyüktür. evlilik bagı kutsaldir. (yardir)

dr. breuer : kutsal evlilik yemini ettim. sorumluluklarım var.

nietzsche : yine de evlilik bagini koparmaniz onun sizi koparmasindan daha iyidir. (bitirdin yine olayı)
  • ezeli ve ebedi evlilik muhalifi olarak evlenmiş, onca yıl evli kalmış, boşanmış, yeniden evlenmeye cüret etmiş... bunu yaparken bile evlilik aleyhtarı olmayı sürdürmüş ve yine de "mutlu evlilik" diye bir olgu var mı? karar verememiş insanlar var. *mutlu evliliği bilmem ama ısrarlı insanlar var.
  • imza attiklarini unutan, hala sevgili gibi yasayan, birbirine saygi gosterirken asklarini da koruyan, hala beraber eglenmeyi,konusmayi,paylasmayi bilen ve hem birlikte hem de birey olarak zaman gecirmeleri gerektigini bilen ve bunu uygulayan kisilerin surdurdugu evliliktir.
  • mutlu evlilik yoktur, mutlu çiftler vardır.
  • ham hum şaralop tüketilebilen evlilik. kırmızı defterleri vardır bunların.
  • bir ropartajda nevra serezli ye bilmem kac kusur yil devam eden mutlu evliliklerinin sirrini ve hic kavga etmeden nasil yasadiklarini sorulunca nevra serezli mutlu evliligin sirri icin "kocaniza kucuk bir cocuk gibi davranin o zaman ne yapsa sinirlenmiyorsunuz" ogudunden feyz alinirsa, [ erkek ve mutlu evlilikhakkinda beynimde birden fazla dugmeye tek hamleyle basmistir o ayridir]
    mutlu evliligin surekliligi ; anne sevgisi ve anlayisiyla devam edebilen kurumdur