*

şükela:  tümü | bugün
  • vaktiyle konya'nın mutlu ilçesinden ankara'ya gelen bir yabancının açtığı lokanta. çalışanlar peyderpey ayrılıp kendi lokantalarını açmışlar ve adını da mutlu koymuşlar yine. sonsuza kadar mutlu yaşamışlar. konya usulü bir ücretsiz franchising hikayesi.
  • ankara'da ağız tadıyla, cüzdanı yormadan döner yenecek ender mekanlardan biri. bana göre tek mekan. soğansız, domatessiz, saf et döner; hem de tıka basa. tas kebabı da çok lezzetlidir. esnaf lokantası, memur doyuran. en şahane bir yer. öğleni geçirince döner kalmıyor, pazarları açık değil.
  • bugun ogle tatilinin bitmesini beklerken guvenlik caddesinde rastgele gorup oturdugum yer. yaklaşık 100-150 metre arayla iki dükkan var yalnız. benim gittiğim yokuş aşağıda kalan daha ufakça olanıydı.

son zamanlarda bu kadar lezzetli bir doner yememistim yalnız. safi et. çıkla et. bir dahaki gidisimde 1.5 yicem valla. gerçi çay içer misiniz dedikten sonra hesaba 1 lira eklemeleri pek hoş olmadı ama olsun.
  • ankara'da dönerin en güzelini yiyebileceğiniz mekanlardan biri. fiyatlar çok uygun, 4 kişi gittik birer porsiyon döner birer içecek, salata ıvır zıvır 60 lira ödedik. öyle döneri gram gram tartma olayı yok, porsiyonlar gayet doyurucu. ayrıca evimin de iki sokak arkası, sevme de yanında yat.