• bney baruh kabala eğitim ve araştırma merkezinde yıllardır türkçe ve ingilizce eğitimler veren çok değerli bir insan.
  • israil'de yaşayan, daha önce avustralya'da bulunmuş bir kabala eğitmeni.

tasavvufun islam'a yaptığı makyaj neyse, kabala'nın museviliğe yaptığı makyaj da o. bu yüzden hermenötik oyunlara dahil olup kolaylıkla taraftar toplaması şaşırtıcı değil. entelektüel ilgi dışında derslere temkinli yaklaşmalı, üretilen retorikler mesafeli dinlenmelidir.
  • senelerdir takip ettiğim, forex konusunda bilgilenmemi sağlıyan kişilerden biridir. ayrıca sanırım o da benim gibi harley davidson 883 ironkullanıcısı.

son olarak, google translate kendisini happy square olarak translate ediyor
  • neden bu denli milliyetçilik yaptığını bir türlü anlayamadığım güzel insan
    (nereye gitti onca kişisel gelişim de insanları ayırıyoruz topyekun sevmek yerine ya da bunun nasıl bir izahı var bilen varsa anlatırsa sevinirim)
  • musevilik konusunda netler, değillermiş,
    cennet yokmuş,
    cehennem yokmuş,
    büyü yokmuş,
    ne var peki mk ya, cidden ne var yani, ne anlatıyon yıllardır peki. tanrıya ulaşamayacaksak niye dinleyeyim seni.
    kabala anlatıyon şahane, ama sen konuşurken niye 2 saat boyunca sıkıla sıkıla tavana bakıyorum ben.
  • yaptığı işin çok zor olduğunu düşünüyorum. kabala ilmi ınsanın sürekli kendi hayatını sorgulayıp iğneyi kendisine batırmasıyla öğrenilebilir gibi duruyor. bir öğrenci olarak mutlu bey'in yapabileceği en iyi şeyin, basit anlatım ve örneklerle insanı bir nevi iç hesaplaşmaya sevk etmesi olduğunu düşüyorum. anlatılanları kendi hayatlarını dışarıdan bir göz gibi inceleyip olan bitenle ilişkilendiremeyenler sıkıntıdan tavana bakıyor olabilir.
  • lütfen artık yeni bir kamera, yeni bir mikrofon slın ve internet bağlantınızı düzeltin.
  • hocası (bkz: michael laitman)

kabala ilmini öğretmeye devam ediyor. dersleri birçok dile çevriliyor.
  • seçilmiş veya kurtarıcı konumunda biri olduğunu düşünüyor. kabala tasavvufunun arkasına sığınmış tanrısal boyuta çıkmış havasında?
    bulunduğu hal süfli mi ulvi mi şüpheli durumda...
  • kabala öğretisi nedir? - ali tarakcı - mutlu meydan - ilhami ışık
    30. dk
    evrim teorisini savunuyor, düşünsel ve biçimsel mi
    tanrı sorunu yok...dinleri kabul etmiyor bir şekilde
hesabın var mı? giriş yap