şükela:  tümü | bugün
  • ülkeye getirdiğiniz virüs ile mutlu musunuz ?

ülkede artan virüs vakaları neden umreciler yüzünden oldu ?

buyrun açıklaması ;

- avrupayı amerikayı gezen adam gelip de sizin gibi günde 10 kişiye el öptürmüyor.
    - avrupayı amerikayı gezen adam sizin gibi binlerce kişinin toplandığı alanda içiçe durup yüzünü gözünü sözüm ona kutsal sanan objelere sürüp gelmiyor.
    - avrupayı amerikayı gezen adam karantinaya alındığında polisin yüzüne tükürmüyor.
    - avrupayı amerikayı gezen adam sizin kadar yaşlı değil ve hasta olsa bile sağlık sistemini felç etmiyor.
    - avrupayı amerikayı gezen adam evinde kal çağrısına uyuyor ama siz yine de halk otobüsüne gidip şehrin göbeğindeki bankta oturmaya bayılıyorsunuz.
    - avrupayı amerikayı gezen adam sadece oraya ait virüs suşunu ülkeye getiriyor ama siz umreciler binbir çeşit müslümandan kaptığınız farklı tip suşları ülkeye getirdiniz.

sonuca varacak olursak ,kontrollü giden salgın vakalarının artış sebebi ilk gelen umrecilerin kontrol altında tutulmamasıdır. hatta hiç umarsızca mart ayının başında gönderilmeleridir.
  • sen bu soruyu sorduğunda belki de bir açıdan haklı olduğun meselede, açıklama kısmında ayrıştırıcılık ve nefret kustuktan sonra mutlu oldun mu diye soruyla yanıtlanacak sorudur.
  • (bkz: aptal kafir başlıkları)

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

akp virüsü bu ülkede yayılıyorsa bunlar yüzündendir. entylerine bakın yukarıdaki kafirin öyle aydın öyle ilerici öyle entelektüel ki sanırsın dedesi buckingham sayarında yaşıyor. ama gel gör ki leş kokulu bir zihniyeti olan, gerçek düşüncelerini gerçek hayatta ortaya çıkarsa tüm insanlık tarafından aşağılanacak olan bir kafir.

bakın iddia ediyorum akp'ye oy veren kitle %50 tayyibi sevdiğinden falan veriyorsa %50 de bunun gibi leş zihniyetli kafirlerin ülke yönetiminde söz sahibi olmasından korktuğu için veriyor. şu dile bakar mısınız? bakın yazdığı cümlelerdeki saçmalamalarına girmedim bile.

o kadar kafası basmıyor ki şu yazdıkları ile derdini anlatabildiğini ve bunun doğru bir yol olduğunu sanıyor. allah şifa versin. böyle bir zihniyetle yaşamak ne zor.

edit: soruyu sorduğu için kimseye kafir demiyorum başlığı açan kişi kafir olduğu için kafir diyorum. kanıt: (bkz: #104147613)

ayrıca burada umrecilerle ilgili problemin bu şekilde dile getirilmesinin sebebi de kafir olmak başka bir şey değil. ben bir müslüman olarak da gayet eleştiriyorum umrecileri de ıtalya'dan gelip karantinaya girmeyeni de hala new york'tan uçuş olmasının ne kadar saçma sapan bir şey olduğunu da. ama bu entry'nin yazılmasının tek sebebi leş gibi bir kafir olunmasından kaynaklı. burada amaç toplumu ayrıştırmak, müslümanları aşağılamak vs. yoksa kimse umrecilerin yaptığı saçmalıkların eleştirilmesine laf etmiyor.
  • görünüşe göre onlar ve hık deyicileri çok mutlular,suratlarında hep taşıdıkları aptal gülümsemeleri ile cehaletin bayraktarlığını yapıyorlar.
    bir de soruyu soranları kafir ilan edenler var.kafir ne lan?
    hadislerde yazıyor değil mi virüsler ve korunma yolları.
    bütün çağların aynı zaman diliminde yaşandığı bir ülke bu türkiye.
    covid-19 umreden gelenler sayesinde bu kadar çok kişiye bulaştı.bunlar ülkeye alınmamalıydı.bu kadar net.
  • hakli diyerek girdiğim başlıktan siktir lan yavşak diyerek çıkıyorum
  • umrecilerden önce türkiye'ye yurt dışından hiç giriş olmamış gibi afyon çek.

umreci dediğin arabistan. diğer ülkelerden toplam giriş çıkış sayısı nedir bir araştır istersen.

ha bana soracak olursan türkiye şubatın başından beri tüm ülkelere giriş çıkışı durdurmalıydı.
  • oturduğum ilçenin bir köyünde birisi umreden gelmiş, bir de mevlüt vermiş ve sonuç pozitif. allahtan eşi hariç kimsede belirti yok.

(bkz: allah kabul etsin)

tabi tek suç ümrecilerde değil bunu kast edenler haksızlık ediyor. diğer yurt dışına çıkan kişiler,gurbetçiler, dış ticaret yapanlar ve kaçak geçişler bunun sebepleri arasındadır. umreciler ve onları destekleyenler kızmasın ama bir gerçek var ki üstte söylediğim durum. bir umreciyi toplumumuzda en az 100 kişi ziyaret eder. umreye gitmiş ise camiye cemaat içinde namaz kılmaya kesin gider, zinciri siz düşünün .
  • sanki tek bunlar amk. avrupadan zibilyon tane adam geldi kaç tanesi gönüllü karantinaya aldı kendini? fatih terim abdürrahim albayrak umreye giden hacı teyzelerinden kaptı zaten virüsü. iş bireysel olacak ama o bilinç yok. kimse 14 gün evde boş boş kendimi karantinaya alam deyip oturmaz.
  • buralar karışacak vaziyet alın.
  • ülkeye koronayı yayan bencil gruba hitap şekli.

bunların farz bile olmayan ibadet sevdası yüzünden şuan ekonomik yıkım başta olmak üzere binbir türlü şeyle karşı karşıyayız.