aynı isimde "mutlu ol yeter (dizi)" başlığı da var
  • en güzel yorumuna müslüm baba'nın imza attığı şarkı. hele ki ibo'nun ayrıldığı kişilerin başına gelenlere bakılırsa babanın kişiliğiyle daha bir örtüşüyor, babayla daha bir özdeşleşiyor şarkı.
  • bayagi uzun suredir su performansla ilgili biseyler yazmak istiyorum ama yapamiyorum, icince seyapiym diyorum, efkarliyken yaziym diyorum vs ama bi turlu denk gelmiyo (icince agliyosun cunku yazmak yerine, daha etkili) az once dedim ki galiba bu yorumdan bahsetmenin zamani bu gece, zira ilk defa gozlerim sis bi sekilde donuyorum taksimden bi de ilk defa bi taksiciye radyoyu kapattirdim hickirarak hahah bombayim yani (ama orhan gencebay caliyodu, insaf..)
    http://www.youtube.com/watch?v=gwevm9hsyce
    boyle bi orkestra, boyle bi ses ve boyle bi yorum yok galiba dunya uzerinde. radiohead i de dinledim, dream theater i da dinledim canli manli, anathema falan hakeza, ama yok, ben boyle bisey gormedim abi karsilastiramicam yani.. yok boyle bi olay..
    ya tam anlatamicam da galiba cok gerizekali bi entri oluyo ama kurtaramadim. seyi soyliym sadece 05.30dan sonra her normal insanin dizleri titrer heralde. bayilanlar da olabilir normal olarak. misal ben kendimi koltuga zor attim. boyle de bi sey. calgicilar bile soka girmis ibo ben seni napiym bilmiyorum bildigin arabesk oldum ciktim ya yazamiyorum da.
    kisaca sudur abi

hikmetali (2 weeks ago)

gotu yiyen baska biri varsa okusun.....

bu yani.
    bye.
  • neden bu şarkıyı kimsenin ibrahim tatlıses den daha iyi söylemediğinin kanıtı için:

http://www.youtube.com/watch?v=mctqid0axyy

(5. dakikadan dan sonrasına dikkat)

edit: link olmüş ya la hiç söylemiyorsunuz. alın yenisi

http://www.youtube.com/watch?v=gwevm9hsyce
  • --- spoiler ---

demin güneş kişisi sevinirken

balıkları pişirmişem
    hacıyı da bim'e göndermişem

mi dedi? yoksa o benim şahsi fakirliğim mi? şu an hiç bilemiyorum. kulaklarım bile fakir fakir duyuyor.

--- spoiler ---
  • bulutlaar pambık gibi bulutla-ar diye başlayıp devam eden azerice reggae calan dizi. sanatçının adı jin. dinlemek için :
    http://alkislarlayasiyorum.com/…dlar-azerice-reggae
    ya da
    https://www.youtube.com/watch?v=90h4p5dhr0a
    sözleri ise şu şekilde

"buludlar, pambıq kimi buludlar
    bütün keçmiş qızlarıma deyin salamlar
    --
    üzünden güneş saçır
    sevincden baş fırlan ıır
    vurulmusan, beli vurulmusan
    gözün ora - bura qaçır
    de mene kimi axtarır (ı ır)
    vurulmusan, beli vurulmusan
    de mene de mene de onu görende
    boğazın quruyur dilin tutulurmu?
    de mene onu görende
    seninçün qarlı qış eriyir yay olurmu?
    geceden sehere qeder
    ev telefonundan zengler
    sen ve oo
    -aloo...salam sevgilim...aloo-
    bu günler menim başıma da gelib
    üreyim yanıb, donub, eriyib
    ora kimler gelib getmeyib
    oo yeah
    saf mehebbet ne demekdir bunu bilir çoxu
    eger sen de bilirsen
    mahnımın neqaretin menimle bir oxu
    yo yo yo
    --
    buludlar, pambıq kimi buludlar
    bütün keçmiş qızlarıma deyin salamlar
    --
    sinemde çırpı çırpı çırpınan üreyim
    dil aç , söyle sevmedinmi
    heyatına qonaq gelen, her xanımı
    sevginden vermedinmi
    kimese oyuncaq oldun
    kimese sığınacaq oldun
    kimlerse çekir hesretini senin
    kimese çatmadı döyüntülerin
    saf mehebbet ne demekdir bunu bilir çoxu
    eger sen de bilirsen
    mahnımın neqaretin menimle bir oxu
    --
    buludlar, pambıq kimi buludlar
    bütün keçmiş qızlarıma deyin salamlar"
  • meşhur yedi dakikalık performansının linki yenilenmiş.

videonun altındaki yorumlar efsane. türk tarihinin en iyi doğaçlama performansını canlı izleyebilmek uğruna tek böbreğini vereceklerden tutun, stüdyodaki merinos halı olmak isteyenlere kadar.

favori yorumum:
    "3 tane gerizekâlı vokalist seslerini kesseydi, ibo uzaya çıkan ilk kürt olacaktı..."
  • ınsallah tutacak dizidir. annemin arayip "senin adamin * dizisi baslamis ac ac gulmekten karnimiza agri girdi" demesiyle hatirladigim ve gec de olsa izlemeye basladigim olmus dizi. yaridan girdim diye usulurken bitimiyle tekrarinin baslamasi bir oldu :) tisikkirlir sipirmin.
  • tatlıses'in meşhur 7 dakika 9 saniyelik ibo şov performansı ile bambaşka bir noktaya taşıdığı şarkı. iddia ediyorum o performansın 5.50 ile 6.20 arasındaki bölümü dünya üzerindeki en büyük canlı duygu patlaması, en büyük canlı müzikal şovdur. insanı durup dururken dünyanın en çaresiz adamı tribine sokar. olamaz lan böyle bir şey, hakkaten eşi benzeri olmayan dünya dışı bir patlayış var orada.
  • ibrahim tatlıses dinlemeyenlerin bile içinde bulunan ruh hali, ve sözlerin güzelliği sayesinde sevebildiği bir şarkı. sözleri de şöyledir:

belkide dilinden bu şarkı düşmez
    dilin söylese de gönlün hissetmez
    bilsen bile benim için farketmez
    bir tek dileğim var mutlu ol yeter

bunu sana yazdığımı bilmezsin
    bir yabancı şarkı gibi dinlersin
    benim için önce tanrı sonra sensin

kimse dolduramaz inan yerini
    bu şarkıda aşkımızın yemini
    hiç düşünme mecnunmuyum delimi