şükela:  tümü | bugün
241 entry daha
  • sevişin! dopamin ve oksitoksin salgılayın, salgılatın...
  • hiç kimseden bir şey beklemeyin.
  • enerjinizi yapamadıklarınıza üzülmek yerine yapabildiklerinizi güzelleştirmeye kanalize etmeye çalışın. ben yapamıyorum o yüzden mutsuzum ama en önemli madde bu bence.
  • hiçbir konuda büyük beklentiye girmeyin. beklenti ne kadar büyük olursa hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor. beklenti ne kadar küçük olursa ufacık şeylerden bile mutlu olabiliyorsun.
  • yetenek işidir:

“evdekiler benim mutlu olmam için ellerinden geleni yaptılar. ne yazık ki mutluluk yeteneğim yoktu. bazen yalnız hissederdim kendimi, durup dururken sıkılırdım…”

(bkz: samuel beckett)
  • her şeyi çok fazla ciddiye almayın. hayat ciddiye almak için fazla kısa. insanlar unutkan ve çiğ. o yüzden sen titizlendikçe olan sana olur, mutsuz olursun.
    biraz koy götüne tadında yaşayan daha mutlu oluyor. sanırım formül bu.
    ben zamanında çok taktım ama kendime ettim en çok. artık salmayı öğrendim. benden önemli değil, sağlığımdan önemli değil.
  • etrafınızdakiler için yaşamayın kendiniz için yaşayın, bencil olun demiyorum ama olmayında demiyorum.
  • önce ben demeyi öğrenin. ben hâlâ öğrenemedim.
    tuzu benden diye koşmayın. ben hâlâ koşuyorum.
  • uzun süredir yaşadığınız mekanı mümkün olduğunca sık değiştirin.
    öyle ki mekan değiştirmekten mutsuz olmaya başlayacak seviyeye gelin ve başa sarın!
  • istemeyin.. bu dünya hiçbir zaman böyle bir duygu vadetmedi ki alacaklı gibi sürekli mutluluk isteyesiniz. hepsi anlık; mutluluk da, mutsuzluk da, umut da, umutsuzluk da hepsi insanlar ve/veya canlılar için var. sadece yönetmeyi öğrenin iyi bir canlı olarak hayatı yaşayın. hadi eyv.
29 entry daha