şükela:  tümü | bugün
  • tabii ki yeryüzünde yaşayan her insan hak eder mutlu olmayı ama bunu kimin için ve neden dilediğiniz önemli. ama en önce kendi mutluluğunuzdur haliyle. siz mutluluğu istemeli bir şekilde elde etmelisiniz ki etrafınıza mutluluk verebilesiniz ya da dileyebilesiniz.
  • bazen düşünüyorum ben mutluluğu hak ediyor muyum diye. çünkü hala tam olarak mutlu değilim, yaşadığım zorluklar gün geçtikçe artıyor. böyle olunca da hayata karşı kırılıyorum işte...
    aslında o kadar ihtiyacım var ki içinde en küçük huzursuzluk bile olmayan mutluluğa.
  • cesur insandır. çünkü ancak cesur bir insan umuda sahip olur. o umuduyla elinden geleni yapıp şöyle bir gülümser. işte o insan mutlu olacaktır. çünkü korkaklar küçümser. çabalamaz. yapamaz. inanmaz.

korkak insan mızmızlanır. hem kendini hem etrafındakileri harab eder. huzursuzdur. mesela sigarayı hızlı içer ama çok fazla sigara molası verir. tadını da almaz artık zaten. cesur insan öyle mi? işini bitirip dolu dolu çeker ciğerlerine sigarayı.

korkak insan kötümserdir. aman yapamam der. her zaman yapabileceğinden daha azını yapar. bitirimcidir. unuttum der. bakarız der. ederiz der. içinden de nah edersin der kendi kendine.

cesur insan bunu yapamayabilirim der. cesur olmak aptal olmak değildir çünkü. hayata karşı denizin ortasında bir ada olur onun yüreği yanındakilerin gölgesinde dinlenebildiği.

cesur olmak korkaktan iyi olmak değildi. sadece mütevazi olmaktı. elindekini en iyi kullanmaktı. çünkü korkak olanın gözü yukarda olduğundan elindekini az görüp elinin tersiyle iterdi.

umut eden insanlar siz mutlu olun. çünkü sizler çöp kutusu bulurum ilerde diye çöpü elinde tutan insanlarsınız. bizlerse aman ne olacak herkes atıyor diyip çöpü yere atanlar. kendimizi herkesin içerisinde rakamsal olarak bir de olsak, hiç görenleriz. çünkü herkes atıyor biz kimiz ki diyenler.

çünkü cesur insanlar asansöre bindiklerinde gelen binebilsin diye isteyerek asansörü durduranlardınız. biz korkaklar ise biri gelmeden çıkalım diye iç geçirirken kaybettiğimiz 3 saniyeyi sayarken asık surat ile geleni karşıladık ve asansörü beklettik. iyi olduğumuzdan değil. arkamızdan edilecek laflara göğüs geremeyeceğimizden. her sabah asansörde bile istemediklerimizi zorunlu yaparak korkaklığımızı içerde bir yerlerde hissedenlerdik. oysa siz cesurdunuz. hayat güzeldi ve 3 saniye ve bir tebessüm çok gelmezdi.

siz küçükken anlamayan varmı diyen öğretmene salak salak ben anlamadım diyebilenlerdiniz. bizse salak zannederler sorma yahu derdik kendi kendimize. siz sorduğunuzda şükran dolu bakışlarla başımızı size çevirip bi sik anlamadığını safça dile getirene verilen cevaptan faydalandıktan sonra utanmadan cesur insanla dalga geçenlerdendik.

siz karşı cinse güzel hislerinizi bizce ahmak yollardan dile getirdiğinizde başarısızlığınızdan, muharebeye girmeye bile cesaret edemeyen insanlar olarak kendimizi başarılı hissetmekten de geri durmazdık.

biz otobüste uyuyo numarası yaparak yer vermeyenler. gözümüzü bile açmaya cesaret edemezdik. siz koca yürekliler kalkıp yer verirdiniz. sonra sayenizde başımızı cama dayayıp sikko manzaraları seyretme hakkına erişirdik.

siz mutlu olun ulan. ben mi mutlu olacağım? yada biz mi?
  • hayatım da duyduğum en içi boş cümleler içinde top10 'de yer alır.

genç kızımız bir arkadaşından bahseder. o arkadaşının çok acılar çektiğinden, çok sıkıntılar atlattığından vs derken o uzun paragrafının altına "gerçekten mutlu olmayı hak ediyor" diye yapıştırıverir.

şimdi bir flashback yapıp olayları tekrar inceleyelim:

genç kızın adı: iklimnur
    arkadaşı : bengi su
    bengisu'nun çektiği acılar:
    1-hoşlandığı çocuk ona 1 ay mesajlar vs atıp sonra en sinir olduğu kızla flört etmiştir.
    2-istediği airmax ayakkabıyı miranda kerr de giymiştir ama bengisu kızımız istediği numarayı mağazada bulamamıştır. çünkü bengisu gizli bir 40 numara ayaklıdır.
    3-sınavlarda çok çalıştığı halde 75 puan alıp a- yerine b ile geçmiştir. (lan içim acıdı resmen)
    4-ona karşı hislerini açıkca belirten genç delluanlıya (delluan: portekizin'nın bir ilçesi) "uff snn be slk deyip, arkadaş ortamında "yha gryomusunuz kızlar bana neler söylüuor. hayır tipine bi baksa önce. huff hep mi beni buluyo böyle tipler yha" deyip geviş getirmiştir.

ve işte o iklimnur (güzel kızın yanındaki az güzel kız) arkadaşını hunharca savunmak isterken şöyle deyiverir "bengisu çok narin , sevecen bir kız. mutlu olmayı gerçekten çok hak ediyor meriç"

kahrolsun meriçler.
  • kadın yapmacıklığının klasikleşmiş yüksek dozda samimiyetsizlik göstergesi olan bir söylemdir.

kahrolsun kadın yapmacıklığı.