• marmara üniversitesi dişçilik fakültesi mezunudur. halen isviçre zürih te kariyerine devam etmektedir. an itibarı ile son beş yıl içinde yaynlanmış makale sayısı 180 dir.
  • marmara üniversitesi diş hekimliği fakültesi'nin iftahar ettiği mezunlarından ve akademisyenlerinden biridir.

kendisi 'kraliyet üniversitesinin diplomatı' ünvanı verilmiş ilk türk diş hekimidir.

"yıllardır dünyanın dört bir tarafında verdiği dersler, konferanslar ve seminerlerle tanınan zürih üniversitesi akademisyenlerinden dişhekimi prof. dr. mutlu özcan başarılarına bir yenisini ekledi."

http://www.dentalgazete.com/…imine-kraliyet-un.html
  • multidisipliner ingiliz kraliyet üniversitesi tarafından 2015 yılında onur ödülüne layık görülen diş hekimi.

"yıllardır dünyanın dört bir tarafında verdiği dersler, konferanslar ve seminerlerle tanınan zürih üniversitesi akademisyenlerinden dişhekimi prof. dr. mutlu özcan başarılarına bir yenisini ekledi.

geçtiğimiz temmuz ayında ingiliz kraliyet üniversitesi`nin senede bir kişiye verdiği onur unvanına layık görülen mutlu özcan, tıp ve dişhekimi mensupları içinden seçildi. seçilme gerekçesinin bir diğer nedeni ise klinik becerilerinin yanı sıra imza attığı önemli çalışmaları oldu.
    bilimsel araştırmalarıyla dişhekimliği eğitim ve mesleğinin ilerlemesine, gelişmesine katkıda bulunması ve ayrıca meslek sonrası eğitimlere katılımları gibi gerekçeleri yakalamış kişiyi "fellow" adı altında üye olarak bünyesine alan multidisipliner ingiliz kraliyet üniversitesi ilk kez prof.dr.mutlu özcan’ın şahsında bu ünvanı bir türk dişhekimi’ne verecek; üniversite rektörünce cüppe giydirilecek ve kendisinin katılacağı özellikli bir tören de yapılacak. “fellow in dental surgery of the royal college of physicians and surgeons of glasgow” ünvanı ile anılan bu tören 25 kasım 2015 tarihinde ingiltere’nin glasgow şehrinde meşhur tarihi “bute hall” da yapılacak. elegant seremonide cüppesi giydirilecek olan ilk türk dişhekimi prof. dr. mutlu özcan, fds rcps (glasgow) ünvanını kraliyet üniversitesinin diplomatı olarak taşıyacak. (dentha haber ajansı istanbul 7 eylül 2015 )"
  • marmara üniversitesi dişçilik fakültesi mezunudur. halen isviçre zürih te kariyerine devam etmektedir. an itibarı ile son beş yıl içinde yaynlanmış makale sayısı 180 dir. isviçre de yaşıyan ama isviçreli olmayan, aslan gibi bir bilim kadınıdır.
  • isviçre'deki zürih üniversitesi dental materyaller bölüm başkanı prof. dr. mutlu özcan'a uluslararası diş araştırmaları birliği (ıadr) tarafından "2018 yılın en seçkin bilim insanı" (distinguished scientist award) ödülü verilen bilim insanı.başarıların devamını dilerim

kaynak
  • ülkemin gerçekten gurur duyması gerektiği insanlardan.
  • bugün sağlık raporu almak için uğradığım bir kurumda şans eseri babası ekrem özcan ile tanıştım.kendisi de eski bir dermatolog ve çok alçak gönüllü bir insan.

1938 doğumlu olan ekrem özcan kızı hakkında benim gururum değil türkiye'nin gururudur diye bahsetti.kızı ve kendisi hakkında bazı anılarını anlattı.kur'an-ı kerim'in diğer dillere ilk olarak fransızcadan çevirildiği bilgisini verdi (bkz: le coran).kur'an daki ayetlerden bazılarını fransızca olarak bana okudu (çok ilginçti).

ayrıca öğrencilik yıllarından ve o zaman ki yıllarda yaşanılan siyasi karmaşalardan bahsetti.yaşına rağmen hafızası inanılmaz güçlü.yaşadığı her olayı tarihi tarihine hatırlaması beni gerçekten çok şaşırttı.kızının kime çektiği ise aşikar.
hesabın var mı? giriş yap