şükela:  tümü | bugün
 • sonuç olarak, güne mutlu başlamak nedenidir elbette..
  lakin nüansı olduğu kanaatindeyim..
  hani güzel bir şarkı falan dinleme gereği duymaksızın, gözleri açar açmaz iyi hissetme hali..
  ender bulunur..
  sırıtarak esneme ve gerinmeye neden olur.
  gözler açık, yarı uyanık, tavana bakarken tebessüm sağlar..
  cilde iyi gelir..
  kansızlığı önler.
 • şey gibidir bu.. hani gece aç yatarsın sabah tok kalkarsın ya.. onun gibidir. gece mutsuz yatan, yani kendisini mutsuz eden düşüncelerle sürekli hesaplaşan insan sabah bir şekilde dertsiz tasasız kalkıyor.

  bilakis "gece yastığa kafayı koyduğum zaman aklıma beni üzecek, mutsuz edecek fikirler gelsin düşünmeyeyim hiç" deyü anti depresanlara, alkollere falan vuran insansa bildiğin mutsuz kalkıyor.

  mutsuzluktan kaçmanın kitabını yazmış adam sundu *
 • buna bir etken de bahar aylarının gelmiş olmasıdır. pencereden içeri güneş vurdu mu, bahçede kuşlar öttü mü, mutsuz uyanmak için epey çaba sarfetmek gerekir diye düşünüyorum. bir de kahkaha atarak uyanmak diye birşey var ki, kendisi ayrıca incelenmesi gereken, nadir yaşanan bir fenomendir.
 • olsa olsa güzel bir rüyanın ardından uyanma hali olsa gerek. daha uyanırken mutlu olunacağından mutlu bir haber sizi bu duruma sokmaz. orgazm hali de olabilir, olmaya da bilir.
 • bir onceki gece birisiyle tanısmıssındır,icin bir hoş olmuştur. daha olayın adını koyamamışsındır belki ama bir umut yerleşmiştir içine. gece uyumadan once onla ilgili hayaller kurmaya baslarsın.

  sabah uyandıgında kendine gelir gelmez aklına ilk o gelir. bir anda istemdışı bir tebessüm gelir yüzüne.mutlusundur o sabah.
 • sabah uyanmak zorunda olduğunuz saatte değil de canınızın istediği saatte uyanabilmeniz bile yeterli sebep olabilir. ah sabah uykusu ahh.
 • olmazsa olmaz şartı kargaların karnını doyurmasına şahit olmayacak bir zamanda uyanmaktır. ayrıca rahat bir yatak, kabussuz bir uyku, tasasız geçmiş bir önceki gün etkiyi arttıracak, mutluluk süresini uzatacak verilerdir.

  yazık ki genellikle günün geri kalanının tamamına sirayet etmesi mümkün olmuyor.
  örneğin kapıdan çıkar çıkmaz yağmura yakalanmak, anahtarı kapının arkasında unutmak, şemsiyenin de içerde kalması, servisin kaçması, otobüsün bi türlü gelmemesi, vs.. vs..
  azalan enerji barı gibi eriyip gider o mutluluk. şehirdeki insanın herşeyi kısa, zamanı da mutluluğu da. *
 • sürdürülebilirliğini sağlamak açısından neş'eli sabah musikileri dinlemekte fayda var..
  downtown'ın işe yaradığı test edildi..
  öğle vaktini geçtik, günü yarılamaya az kaldı, sürekliliğimizde sorun yok elhamdülillah..
  gelişmeleri bildiriyor olacağım..

  şimdi günün diğer gelişmelerini almak üzre burhan'a bağlanıyoruz..