şükela:  tümü | bugün
  • tamamen organik beslenirler. salatalarına balsamik sirke dökerler. suda doğum yaparlar.
  • yaşam koçları mutlaka olur..hoş yaşamkoçunu da birtürlü anlamış değilim..kendilerine ne kadar yetebildikleri ve pozitiflikleri konusunda şüphelerim var açıkçası..
  • umut sarıkaya'nın deyimi ile, yarrak gibi adam.

http://www.karikaturbul.com/5006
  • kişisel gelişim kitaplarıyla hayatlarını yönlendirmeye çalışan varyasyonları da bulunan insan grubu.

kendilerini anlatmaya, hayatın sırrına vakıf olduklarını dünya aleme ilan etmeye pek bir heveslidirler bu insanlar. pozitif olarak her türlü musibeti def edebileceklerine, her zorluğun üstesinden gelebileceklerine inanırlar.

herkesin derdini dinlediklerini zannederler. güya herkes onlara gelip dertleşip tüm dertlerini unutur, onlar da dertlilerin negatifliğini almış olur hesapta. aslında yaptıkları tek şey siz ne derseniz deyin, derdiniz ne kadar büyük olursa olsun hiçbir surette dinlememek ve sinir bozucu bir inatla sürekli olarak "pozitif ol, kötü enerjiyi def et, dünya yıkılmış olsa da ne yaparsan yap mutlu olmaya zorla" minvalinde mesajlar vermektir. en sonunda siz pes edip mutluymuş gibi yapmaktan başka çareniz kalmadığında "okusaydım/x bölümü okumasaydım kesin psikolog olurdum" diye ekleyerek sizden kahkahalar eşliğinde onları onaylamanızı ve ne kadar harika bir insan olduğunu, onun ortamın neşe kaynağı olduğunu vs. belirtmenizi beklerler. ofiste böyle "ben pozitifliğimi kullanarak her şeyin üstesinden gelirim" iddialarıyla gezerler. masalarında, pc ekranında ve onlara ait tüm özel alanlarda motive edici özdeyişler, küçük ama etkili notlar, modlarını yüksek tutacak yazı ve alıntılar bulunur.

bu da bende zafiyetini kendisine bu zafiyetinin tam zıddı olacak şekilde seçtiği üst kimliğiyle örtmeye çalışan insan izlenimi uyandırır.
  • hayatı çok yanlış anlayan tiplerdir.
  • hayatın böyle olduğunu iddia ederek para kazanan insandır. parasını kazanır da zira kendisine mutlu olunmasının söylenmesini isteyen o kadar zayıf iradeler var ki....
  • ya monotonluktan ya da çaresizlikten bu hale gelmişlerdir, bir durum yoktur mutlu olmaya ya da çok fazla sebep vardır olmamaya bari yalandan mutlu olalım derler. ne yapsınlar yani bu -cıklar
  • yapay, zorlama gülüşleriyle tanınırlar. geneli sesli ve anırır gibi güler.