• merhabalar sevgili sözlük. yıllardır sosyal sorumluluk çerçevesinde çok fazla insana dokunduğunu gördüğüm bu platforma bir katkı da ben sağlamak istedim. aşağıda kısaca bahsettiğim derneğin adının duyulması ve daha fazla insana dokunabilmesi adına yardımlarınızı talep ediyorum. en azından bilinirliğinin artması için gündemde biraz yer tutsun diye entrylerinizi esirgemezseniz sevinirim gençler. size güveniyorum yüzümü kara çıkarmayın lütfen :)

mutluluğum olsun çocuklar 2011 yılında gercekleşen van depreminin soğuk bir kış akşamına denk gelmesiyle iki gece soğukta kalan çocuklara şahitlik eden depremzede mahsun balbal'ın kurduğu bir dernektir. dernek ilk olarak sosyal bir platform şeklinde çalismalara başlamış, depremin yaraları sarıldikça türkiye'nin diğer illerindeki köy okullarinda eğitim gören çocuklarin kirtasiye, bot, mont ve diğer eğitici materyallerin temin edilmesi icin çalışmlara devam edilmiştir. ilk olarak instagram üzerinden ihtiyaç sahipleri ile yardım edecek kişiler buluşturulmuş, yardım eli ulaşan çocuk sayısı 600.000'e ulaşmıştır. türkiye'nin her ilinden yoğun destek alınarak hakkari'den edirne'ye gönül köprüleri inşa edilmiştir. ihtiyaç sahibi daha çok kişiye can suyu ulaştırmak için 2019 yılında resmi prosedürler tamamlanarak "mutluluğum olsun çocuklar" isimli dernek kurulmuştur.

not: katkıda bulunmak isteyen kişiler isterlerse mahsun balbal'ın iletişim bilgilerini paylaşabilirim.
  • böyle duyarlı insanların olduğu bir platformda kesinlikle destek verilmesi gereken, en azından gündemde tutulması gereken dernektir.
  • şu başlığı gündem yapmadınya. sana da yazıklar olsun sözlük.

aha bu da tanım. güzel amaçlara hizmet eden dernek.
  • güzel bir amaç için kurulmuş dernek. desteğimizi hakediyor bence. up'layalım.
  • mutluluk ve çocuklar..
    hep bir arada olması için çabalamamamız gereken ikili..
    dernek ismi olarak da çok güzel olmuş.

destek olunması lazım hem de çok.
hesabın var mı? giriş yap